Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Waterparks

Waterparks

WaterparksSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
01.01.2011
miejsce powstania:
Houston, USA
członkowie:
Awsten Knight, Geoff Wigington, Otto Wood
social media:

Opis

Waterparks to zespół rockowy z Ameryki Północnej, założony w 2011 roku w Houston w Teksasie. W jego skład wchodzą wokalista i gitarzysta Awsten Knight, wspierający wokalista i gitarzysta Geoff Wigington oraz wspierający wokalista i perkusista – Otto Wood.

Waterparks – amerykański zespół rockowy

Waterparks koncertowali niemal od początku istnienia. Już w 2012 roku wystąpili na Warehouse Live u boku Animalte, DWHB, Invent i Life as Lions. Następnie pojawiali się w lokalnych klubach w Teksasie. W 2013 roku zespół pojawił się w roli supportu muzyka pop – Aarona Cartera, a także podczas Warped TourW 2015 roku grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Equal Vision Records, a na managerów wybrał Joela i Benji’ego Maddenów z Good Charlotte.

Debiutanckim albumem Waterparks była płyta Double Dare, wydana w 2016 roku. Rok później – do sprzedaży trafił krążek Entertainment. W 2018 roku grupa muzyków zakończyła współpracę z Equal Vision i podpisała kontrakt z wytwórnią Hopeless Records, z którą, w 2019, wydali trzeci studyjny album Fandom. Waterparks koncertowali później w ramach promocji płyty i spotkań z fanami, a występy zostały nagrane jako album na żywo. W kolejnym roku, tuż po wydaniu utworu Lowkey As Hell, Waterparks nawiązał współpracę z wytwórnią 300 Entertainment i w 2021 wydał czwartą płytę Greatest Hits.

Zwieńczeniem pracy są dla zespołu Waterparks nagrody, które zdobyli dzięki swojej twórczości. Utwór Stupid for You był nominowany do nagrody Alternative Press Music Awards 2017 w kategorii Song of The Year, a płyta Double Dare – do nagrody Album of The Year. Wygrał natomiast w kategorii Best Breakthrough Artist w The Rock Sounds Awards – w kategorii Best International Breakthrough Artist, a z utworem Turbulent – w kategorii Song of The Year w 2019

Styl muzyczny Waterparks to mieszanka punk pop, pop rock, alternatywnego rocka, electropop, alternatywnego popu, emo, synth-pop i innych, z elementami indie, jazzu, drum and bass, elektroniki, hip-hopu, grunge, industrial orkiestry i lo-fi. Grupa łączy tradycyjne brzmienie z dźwiękami modulacji głosu i syntezatorów. Inspiracją są dla nich Fall Out Boy, Green Day, Sum 41, Good Charlotte, No Doubt, Linkin Park, a nawet Taylor SwiftZespół nadal chętnie gra dla swojej publiczności. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Waterparks?
W skład zespołu Waterparks wchodzą trzej muzycy z Houston w Teksasie – Awsten Knight - wokalista i gitarzysta, Geoff Wigington – wspierający wokalista i gitarzysta oraz Otto Wood – wspierający wokalista i perkusista – Otto Wood. W latach 2011-2012 to grupy muzycznej należeli również Gage Matthieu – basista, a także Owen Marvin – perkusista.
Jaką muzykę tworzy zespół Waterparks?
Zespół Waterparks tworzy muzykę, która stanowi połączenie pop rocka, punk popu, emo, synth-popu, alternatywnego rocka, electropopu, a także elementów hip-hopu, grunge, popu, industrialu, jazzu i indie.

Fani lubią też

Zobacz też