Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Tomasz „Zadyma” Gromadzki

Tomasz „Zadyma” Gromadzki

Tomasz „Zadyma” GromadzkiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Tomasz Gromadzki urodził się w 1990 roku w Katowicach. Jest polskim bokserem, walczy w kickboxingu oraz trenował karate. Poza walkami zajmuje się także przedsiębiorstwem pogrzebowym. Na swoim koncie ma już wygrane podczas Pucharu Polski juniorów, Grand Prix Pucharu Polski oraz mistrzostw Polski w kickboxingu. Zdobył także wiele medali podczas mistrzostw Polski jako karateka. Oprócz tego ma odniósł wiele innych sukcesów zawodowych.

Tomasz Gromadzki - kariera w K-1 oraz w boksie

Tomasz Gromadzki zaczął trenować karate w wieku 13 lat. Dopiero później zainteresował się boksem, a następnie kickboxingiem. Podczas swojej debiutanckiej walki zawodowej K-1 przegrał z mistrzem świata - Wojciechem Kosowskim. Walka była jednak bardzo wyrównana i Gromadzki miał szansę na wygraną. Następne pojedynki były dla niego łaskawsze. Wygrał chociażby z Andrzejem Grzegorczykiem, Bartłomiejem Mięciukiem czy Piotrem Sokołem. Walczył także z Portugalczykiem Janu Malkriago Cruzą oraz Białorusinem Pavlem Oboznym. Z nimi także wygrał. 

Tytuł mistrza Polski zdobył 12 września 2020 roku. Walka odbyła się w Rudzie Śląskiej. Na ringu polała się krew. Walczył wtedy z Remigiuszem Wozą i zdobył tytuł mistrza w wadze półciężkiej na podstawie niejednogłośnej decyzji sędziów. Walka podczas Tymex Boxing Night 22 była dla niego mniej sprzyjająca. Przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Jego rywalem był Robert Parzęczewski.

Wszystkie swoje walki bokserskie oraz później w boksie na gołe pięści stoczył w Polsce. 

Tomasz Gromadzki - Boks na gołe pięści

W 2020 roku Tomasz Gromadzki zadebiutował w boksie na gołe pięści. W swojej pierwszej walce pokonał Wiktora "Wicia" Szadkowskiego. Zawodnicy stoczyli 5-rundowy pojedynek. Gromadzki pokonał rywala dopiero w nielimitowanej, ostatniej rundzie przez techniczny nokaut. Dwie gale później także zwyciężył. Tym razem pokonał Rafała "Łazara" Łazarka już w drugiej rundzie. 

W 2021 roku walczył podczas gali Gromda 4: Miasto Grzechów. Najpierw pokonał Dominika Machlika, później Daniela Więcławskiego. Stanął w finale, gdzie stoczył wygraną walkę z Pawłem Strzelczykiem. W tym samym roku walczył także podczas Gromda 6. W finale walczył z Ukraińcem - Wasylem Hałyczem. Tym razem przegrał przez techniczny nokaut. Walka toczyła się przez 5 rund. O jej zakończeniu zdecydował lekarz, który nie pozwolił Gromadzkiemu kontynuować pojedynku. 

Tomasz Gromadzki w MMA

W 2023 roku Tomasz Gromadzki zadebiutuje w MMA. 12 kwietnia 2023 toku pojawił się na konferencji prasowej, która promowała osiemnastą już gamę Fame MMA. Swoją pierwszą walkę stoczy 20 maja 2023 roku w Łodzi z Alanem Kwiecińskim w mieszanych sztukach walki.

Tomasz Gromadzki - osiągnięcia

W swojej karierze Tomasz Gromadzki odniósł liczne sukcesy. W boksie to m.in.:

  • Mistrz Pucharu Polski Juniorów (2008 rok),
  • Mistrz grand prix pucharu polski seniorów (2013 rok),
  • Zawodowy Mistrz Polski w wadze półciężkiej PUB (2020 rok). 

W kickboxingu m.in.:

  • Młodzieżowy mistrz polski Kickboxing (2012 rok),
  • mistrz polski Kickboxing ,,Low-Kick” (2013 rok).

W karate jego sukcesy to m.in.:

  • Mistrz polski Oyama karate (2007 rok, 2008 rok),
  • Mistrz polski Full Contact Karate na zasadach K-1 (2009 rok, 2010 rok). 

Życie prywatne

Tomasz Gromadzki zajmuje się zawodowo także prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa pogrzebowego. Otworzył kilka zakładów pogrzebowych na Śląsku. Oprócz tego ma żonę - Alicję (wzięli ślub w 2018 roku) oraz córę Sarę, która urodziła się w 2019 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaki pseudonim ma Tomasz Gromadzki?
Zawodnik występuje pod pseudonimem "Zadyma".
Jaki styl walki prowadzi Tomasz Gromadzki?
Jego styl walki to praworęczny.
W jakiej kategorii wagowej walczy Tomasz Gromadzki?
Zawodnik walczy w kategorii półciężkiej.
Jaki jest bilans walk Tomasza Gromadzkiego?
Do końca marca 2023 roku odbył 18 walk. Wygrał 12 z nich, w tym 3 przez nokauty, a 9 przez decyzje sędziów. Przegrał 5 razy, a raz zremisował.
Kiedy zadebiutował Tomasz Gromadzki?
Zawodnik zadebiutował w 2013 roku w zawodowym K-1.

Fani lubią też

Zobacz też