Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Albert Odzimkowski

Albert Odzimkowski

Albert OdzimkowskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
36 lat
data urodzenia:
01.01.1988
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
MMA
social media:

Opis

Albert Odzimkowski (Dzik) to urodzony 1 stycznia 1988 roku w Warszawie polski zawodnik MMA, toczący swoje sportowe pojedynki w wadze półciężkiej. Albert szkoli swoje umiejętności w klubie Skra Sport, dysponując jednocześnie sporymi umiejętnościami w judo oraz boksie.

Aktualnie jest zawodnikiem organizacji KSW, chociaż przez wiele lat fighterskiej kariery rywalizował również na galach:

  • Pro MMA Challenge,
  • czy też FEN.

Zawodowa kariera Alberta Odzimkowskiego

Zawodowa kariera MMA Alberta Odzimkowskiego trwa już od 22 października 2010 roku. Wtedy ten nieznany jeszcze szerszej publiczności zawodnik wystąpił na gali Gladiator Arena. Jego rywalem był Rafał Nowasielski. Trudno było wyrokować, kto z tej potyczki wyjdzie zwycięsko, ale Albert pokazał wielką klasę i wygrał swoje debiutanckie starcie.

Później przyszły kolejne zwycięstwa, kolejno z:

  • Michałem Malickim,
  • Markiem Cieślikowskim,
  • Piotrem Wawrzyniakiem,
  • Pawłem Celińskim,
  • Adamem Jankowskim,
  • Michałem Wienckiem.

Bilans Alberta prezentował się wyśmienicie i mało kto spodziewał się, że 27 czerwca 2014 roku przegra on walkę z Mickaelem Leboutem na gali Pro MMA Challenge. Tak jednak się stało, a polski zawodnik musiał uznać wyższość oponenta już w 1. rundzie. Do tej pory Albert uchodził za niepokonanego fightera, ale ta porażka pozwoliła nabrać mu trochę dystansu do sportów walki i przygotowywać się do kolejnych starć z jeszcze większą motywacją.

Kontrakt z FEN

Kolejnym krokiem w zawodowej przygodzie Alberta z MMA było podpisanie kontraktu z FEN. Dla wielu zawodników to marzenie nie do spełnienia, a Dzik dokonał tego, m.in. dzięki swojemu talentowi i spektakularnym walkom na innych galach. Albert stoczył dla federacji FEN kilka ciekawych walk – zarówno z lepszym, jak i dużo gorszym skutkiem. Potrafił wygrać z Mateuszem Strzelczykiem czy też Oskarem Somerfeldem, a jednocześnie lepsi od niego okazali się:

  • Paweł Żelazowski,
  • Mindaugas Verzbickas.

W pokonanym polu na gali FEN 8 został również Emil Weber Meek. Po wygranej potyczce z Krzysztofem Kułakiem na gali Armia Fight Night 6, do Alberta zgłosili się przedstawiciele federacji KSW. Tej oferty popularny Dzik po prostu nie mógł odrzucić. Była to dla niego ogromna szansa na zostanie jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników na arenie krajowej.

Walki dla KSW

Debiut w KSW przypadł na 7 grudnia 2019 roku. Wtedy to odbyło się jego starcie z Michałem Michalskim. Nadzieje na wygraną były duże, ale Michalski nie pozostawił Albertowi żadnych złudzeń i zakończył potyczkę już w 1. rundzie. Później niestety nie było lepiej, ponieważ Dzikowi przydarzyły się dwie kolejne przegrane – pokonali go Christian Eckerlin i Jason Radcliffe.

Federacja KSW nie zamierzała jednak z niego rezygnować, cały czas widząc w Albercie ogromny potencjał. Jego marzenia o wygranej w KSW ziściły się 28 maja 2022 roku, kiedy to w pokonanym polu znalazł się Tommy Quinn.

Na gali KSW 76 Albert znów poczuł smak porażki. Sposób na niego wynalazł Henry Fadipe. Zmotywowany do ciężkich treningów i znany ze swojej ambicji Odzimkowski postanowił zawalczyć na gali CaveMMA 3 z Gilem Carvalho. Pojedynek ten odbył się 22 września 2023 roku, a polski fighter pokonał swojego oponenta jeszcze przed zakończeniem 1. rundy. Dzięki temu wrócił na zwycięską ścieżkę i odzyskał dawną pewność siebie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Albert Odzimkowski?
Albert Odzimkowski to polski zawodnik MMA, rywalizujący w kategorii półciężkiej. Urodził się 1 stycznia 1988 roku w Warszawie.
Z jakimi federacjami i klubami współpracuje Albert Odzimkowski?
Albert Odzimkowski rozwija swoje umiejętności w klubie sportowym Skra Sport i aktualnie jest zawodnikiem federacji KSW. Wcześniej walczył m.in. na galach Pro MMA Challenge oraz FEN.
Jakim pseudonimem w oktagonie posługuje się Albert Odzimkowski?
Albert Odzimkowski jest znany pod pseudonimem Dzik.
Z kim Albert Odzimkowski stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w MMA?
Debiutancka zawodowa walka Alberta Odzimkowskiego w formule MMA przypadła na 22 października 2010 roku. Jego rywalem był Rafał Nowasielski. Albert zakończył tę potyczkę zwycięsko.

Fani lubią też

Zobacz też