Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Sylwia Przetak

Sylwia Przetak

Sylwia PrzetakOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Sylwia Przetak to aktorka i wokalistka, którą można kojarzyć ze sceny Teatru Buffo oraz kilku programów telewizyjnych. Jak się również okazuje, od lat zajmuje się dubbingiem, a jej głos można było usłyszeć w produkcjach takich jak "Zaplątane Przygody Roszpunki" (2017–2020). Co więcej, od lat udziela się również jako piosenkarka, a jej utwory już dawno wyszły poza prowadzony przez nią kanał na YT. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Kim jest Sylwia Przetak?

Sylwia Przetak to artystka o wielu twarzach. Urodzona w 1991 roku w miejscowości Staszów w woj. świętokrzyskim, karierę piosenkarki I aktorki rozpoczęła już w wieku 16 lat. Od lat prowadzi swój kanał na YT, gdzie można posłuchać jej coverów i przeróbek największych hitów z bajek Disneya oraz innych produkcji filmowych. Od lat związana z musicalem Metro oraz Teatrem Bufffo, szerszej publiczności może być znana również z programów telewizyjnych takich jak: "Tak to leciało" oraz "Bitwa na głosy", gdzie pojawiła się w drużynie Nataszy Urbańskiej.

Początki na scenie

Z muzyką Sylwia jest związana już od dzieciństwa. Swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiała już jako mała dziewczynka na deskach staszowskiego ośrodka kultury, skąd pochodzi. W wieku 16 lat jej kariera muzyczna nabrała jednak rozpędu – to właśnie wtedy podjęła ona bowiem decyzję o wyjeździe do Warszawy. I tak oto w pogoni za marzeniami o byciu sławną, dostała się do Szkoły Musicalowej "Metro", a następnie rozpoczęła także współpracę z Teatrem Buffo. W międzyczasie artystka występowała także w Teatrze N.O.R.A. (Nadwiślański Oddział Rezerw Artystycznych) i podjęła się nauki na PSM im. F Chopina w Warszawie, gdzie wybrała specjalizacje Wokalistyka Estradowa. Co więcej, przez 2 lata brała także udział w zajęciach sekcji wokalnej Studia BUFFO. Po ukończeniu szkoły musicalowej rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończyła muzykologię. Już na tym etapie została ona laureatką wielu Festiwali Muzycznych.

Kariera telewizyjna

Po raz pierwszy na małym ekranie Sylwia pojawiła się w 2013 roku – w programie muzycznym TVP2 "Bitwa na głosy". To właśnie tam pojawiła się w zespole Nataszy Urbańskiej, którą poznała już wcześniej na deskach Teatru Buffo. W tym samym roku wystąpiła także w emitowanym na TVP2 programie muzycznym "Tak to leciało". Bez wątpienia oba występy pomogły jej w karierze i otworzyły przed nią drzwi do dalszego rozwoju. Jak sama również wielokrotnie podkreślała – współpraca z Nataszą Urbańską i prowadzone przez nią zajęcia muzyczne pomogły jej podszlifować swoje umiejętności. I to nie tylko wokalne, ale również i taneczne. To jednak jeszcze nie wszystko. Sylwia występowała bowiem również w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie przez kilka lat robiła chórki.

Dalsze losy muzyczne

Ponadto Sylwia Przetak jest też wokalistką w Studio Accantus oraz aktywnie współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym, gdzie wystąpiła m.in. w spektaklu "Awantura w Molldurze". Co więcej, jest ona także frontmenką zespołu Syreny. Występy telewizyjne, mimo iż nie przyniosły jej ogromnej sławy, pomogły w nawiązaniu współpracy z gwiazdami takimi jak: Maryla Rodowicz, Kasia Cerekwicka, Sanah oraz Sławkiem Uniatowskim. Sama natomiast bardzo mocno udziela się w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na swoim kanale na YouTube, gdzie zamieszcza własne covery piosenek znanych z bajek i musicali. Można na nim znaleźć także stare polskie piosenki, które zostały już zapomniane. Większość aranżacji, jakie można tam znaleźć, wykonał dla niej natomiast Rafał Stępień.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd jest Sylwia Przetak?
Sylwia Przetak pochodzi ze Staszowa, ale od lat mieszka w Warszawie.
Ile lat ma Sylwia Przetak?
Artystka urodziła się w 1991 roku.
Jakie wykształcenie posiada Sylwia Przetak?
Artystka ukończyła m.in. Szkołę Musicalową "Metro" oraz muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim.
W jakim programie telewizyjnym wystąpiła Sylwia Przetak?
W 2013 roku artystkę można było obejrzeć w programie "Bitwa na głosy" oraz "Tak to leciało", które emitowano na TVP2.
Jak nazywa się zespół Sylwii Przetak?
Artystka jest wokalistką w zespole Syreny.

Fani lubią też

Zobacz też