Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Rival Consoles

Rival Consoles

Rival ConsolesOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Ryan Lee West, bardziej znany pod pseudonimem Rival Consoles, to brytyjski muzyk elektroniczny. Mieszka w Londynie i koncertuje po całym świecie. Wszystkie jego albumy wydała wytwórnia Erased Tapes Records. Rival Consoles wyróżnia się tym, że jego syntezatory brzmią ludzko i nastrojowo. Fani uwielbiają charakterystyczne brzmienie artysty, łączące w sobie ambientowe, atmosferyczne kompozycje z bogatą rytmicznie elektroniką. Muzyka Rival Consoles, mimo jej złożoności, dystyngowanej formy i eksperymentalnego charakteru, pozostaje melodyjna i przystępna. Dzięki wspomnianym cechom twórczość artysty zyskała wielu wielbicieli, a grane przez Rival Consoles koncerty przyciągają tłumy.

Brytyjczyk Ryan Lee West zapisuje swoje muzyczne pomysły w bardzo ciekawy sposób. Tworzy on abstrakcyjne, podłużne rysunki. Prace wizualizują zamysł struktury i brzmienia danego utworu. Podobną formę ekspresji idei stosował ojciec ambientu, Brian Eno. Rysunki Westa są jednak bardziej złożone i przepełniają je kolory. Niektóre z nich można oglądać na oficjalnej stronie artysty.

Muzyk stojący za projektem Rival Consoles w młodości uczył się grać na gitarze. Później przerzucił się na produkcję elektroniczną, studiując technologię muzyczną na Uniwersytecie De Montfort. Co ciekawe, artysta komponował muzykę do Overflow Alexandra Whitleya i odcinka Black Mirror („Striking Vipers”). Jego utwór „Recovery” wykorzystano nawet w reklamie telewizyjnej Blue Dragon w 2020 roku.

Kiedy nasz kraj odwiedzi Rival Consoles? Imprezy w Polsce, które uświetni swoją obecnością, to m.in. Tauron Nowa Muzyka Katowice w lipcu. Bilety na wydarzenia są już dostępne na naszej stronie.

Rival Consoles – koncerty

Grane przez Rival Consoles koncerty przybierają raczej postać live actów niż typowo klubowych serów. W ramach audiowizualnych przedstawień, łączy utwory ze spontaniczną improwizacją. Wszystko to uzupełniają generatywne, abstrakcyjne animacje. Organizowane przez Rival Consoles koncerty stają się zatem ucztą dla różnych zmysłów. Ciekawym ostatnim przedsięwzięciem muzyka był występ z orkiestrą w londyńskim Southbank Centre.

Rival Consoles w Polsce wystąpił dotychczas m.in. w Katowicach i Gdańsku. Bilety rozprowadzane z okazji tych wydarzeń cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Rival Consoles?
Pierwszym krążkiem Rival Consoles był „IO” z 2009 roku. Kolejne albumy wzbogacające jego dyskografię to „Kid Velo”, „Howl”, „Night Melody”, „Persona” (z bergmanowskimi inspiracjami), „Articulation” i „Overflow”.
Jaką muzykę tworzy Rival Consoles?
Styl Rival Consoles łączy w sobie ambient, shoegaze, minimal techno i cinematic. Tworząc swoje utwory, muzyk korzysta z analogowych syntezatorów, pedałów i zdegradowanych procesów. W dorobku artysty znalazły się rytmiczne, wręcz taneczne kawałki, dłuższe, złożone kompozycje o rozbudowanej strukturze, ale też ambientowe plamy dźwiękowe.
Kiedy zaczęła się kariera Rival Consoles?
Muzyk początkowo posługiwał się pseudonimu Aparatec, wydając w 2007 roku również EPkę pod tą nazwą. Pierwsze wydawnictwo jako Rival Consoles zadebiutowało później w tym samym roku.

Fani lubią też

Zobacz też