Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

R.E.M.

R.E.M.OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

R.E.M. był amerykańskim zespołem rockowym, założonym w 1980 roku w stanie Georgia. Stworzyli go perkusista Bill Berry, gitarzysta Peter Buck, basista Mike Mills i wokalista Michael Stipe.

Ich pierwsza płyta - „Murmur” ukazała się w 1983 roku i zebrała pozytywne recenzje. Fala międzynarodowych sukcesów R.E.M. rozpoczęła się w 1988 roku od płyty „Green”. Znalazły się tam hity „Orange Crush”, „Stand”, „Pop Song 89” i Get Up”.

Kolejne trzy płyty wydane w latach 1991-1994: „Out of Time”, „Automatic for the People” oraz „Monster” pokryły się platyną bądź złotem w 11 krajach. Każda z nich sprzedała się także w ponad 3,5 milionowym nakładzie w Stanach Zjednoczonych. W tamtym okresie zespół otrzymał też większość swoich nagród – 2 statuetki Billboard Music Awards, 3 Brit Awards oraz 3 nagrody Grammy, z czego dwie za piosenkę „Losing My Religion”. Z krążka „Automatic for the People” pochodzi najsłynniejszy singiel grupy - „Everybody Hurts”, do którego pamiętny teledysk otrzymał 4 nagrody MTV Video Music Awards oraz nominację do nagrodę Grammy.

10. album R.E.M. o nazwie „New Adventures in Hi-Fi” został wydany w 1996 roku. Nie zanotował tak świetnych wyników, jak trzy poprzednie, ale nadal cieszył się popularnością wśród słuchaczy i krytyków. Podobnie było z płytami „Up” z 1998 roku oraz „Reveal” z roku 2001. Trzy ostatnie wydawnictwa: „Around the Sun”, „Accelerate” i „Collapse into Now” (2011 rok) notowały już coraz większe spadki popularności, szczególnie w Stanach. W 2007 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. R.E.M. w Polsce wystąpił po raz pierwszy w 2003 roku w warszawskiej Hali COS Torwar. We wrześniu 2011 roku muzycy zdecydowali o rozwiązaniu zespołu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też