Prince

Prince

Prince był amerykańskim wokalistą, twórcą piosenek, instrumentalistą oraz producentem. Urodził się w 1958 roku w Minneapolis w stanie Minnesota jako Prince Rogers Nelson.

 

Jego rodzice byli muzykami. Jako dziecko sam nauczył się grać na pianinie, gitarze i perkusji. W szkole średniej stworzył swój pierwszy zespół - „Grand Central”. W 1975 roku mąż kuzynki Prince'a stworzył zespół „94 East” i zaangażował go do nagrywania dźwięku.

Debiutancka płyta Prince'a 

W 1978 roku pojawiła się debiutancka płyta Princa - For You, a rok później Prince.  Na obydwu wydawnictwach samodzielnie nagrał niemal wszystkie partie instrumentalne. W 1980 roku ukazał się „Dirty Mind”, którego prowokujące teksty wzbudzały wiele kontrowersji. Muzycznie album był mieszanką funku, new wave, R&B i popu.

 

Wydana rok później płyta Controversy kontynuowała zarówno styl muzyczny, jak i tematykę tekstów poprzedniego wydawnictwa. Artysta zdobył światową sławę za sprawą albumu Purple Rain  z 1984 roku. W Stanach Zjednoczonych wydawnictwo sprzedało się w 13 milionach egzemplarzy. Pokryło się między innymi 6-krotną platyną w Kanadzie, trzykrotną w Niemczech i dwukrotną w Wielkiej Brytanii. Wylansowało hity takie jak  When Doves Cry czy Let's Go Crazy.

 

Łącznie Prince wydał 39 płyt. Ostatnia - HITnRUN Phase Two  pochodzi z 2017 roku. Spora część z nich pokryła się złotem lub platyną w Stanach, Wielkiej Brytanii czy Australii. Prince zmarł w 2016 roku. Jego twórczość była i nadal jest inspiracją dla wielu artystów takich jak The Black Eyed Peas Justin Timberlake, Nelly Furtado czy Timbaland.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. jimieye, CC-BY-SA 2.0

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Prince
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/