Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Paula Biskup

Paula Biskup

Sprawdź wydarzenia
Paula BiskupSzczegółyOpisWydarzeniaPaula Biskup - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Piosenkarka pop, autorka tekstów i kompozytorka
social media:

Opis

Paula Biskup uwielbia muzykę i to właśnie jej poświęca każdą wolną chwile. Brała udział w 14. edycji programu rozrywkowego "Mam Talent". Dotarła wtedy do finału. Miała okazję śpiewać podczas licznych festiwali. Jej tata chciał pokazać talent swojej córki, więc zaczął publikować jej wykonania na YouTubie. Niedługo później dostała domowe studio nagrań, dzięki czemu mogła zająć się tworzeniem jeszcze poważniej. Publikowała nie tylko covery, ale także własne piosenki, które pisze od 14. roku życia. Co ciekawe, dziewczyna wraz z rodzicami zaczęła nagrywać też teledyski do publikowanych piosenek. Dlaczego tak chętnie tworzy muzykę i śpiewa? Dla Pauli Biskup jest to sposób na wyrzucenie z siebie emocji, często negatywnych. Jak sama przyznaje, trudno jej dzielić się nimi i wyrażać w bezpośredniej rozmowie, a muzyka wiele ułatwia. 

 

Paula Biskup - początki kariery i udział w programach rozrywkowych

W 2022 roku Paula Biskup stanęła na scenie w programie "Mam Talent" i dostała się do samego finału. Zachwyciła jury programu oraz prowadzącego - Marcina Prokopa. Był on tak zafascynowany jej śpiewem, że wbiegł na scenę i wcisnął Złoty Przycisk. Dzięki temu przyciskowi dziewczyna automatycznie dostała się do półfinału programu, który jest emitowany na żywo. Na przesłuchaniu zaśpiewała piosenkę swojego autorstwa zatytułowaną "Gorszy stan". 

Udział w "Mam Talent" sprawił, że Paula Biskup stała się popularna. Oprócz śpiewu, gra także na gitarze oraz jest kompozytorką. Sama wspomina, że śpiewanie towarzyszy jej niemal całe życie, bo zaczęła, gdy miała kilka lat. Od przedszkola brała udział w licznych konkursach wokalnych. Wygrała wiele z nich. Później z nich zrezygnowała. W to miejsce zaczęła pisać własne piosenki i publikować je na YouTubie. Dziewczyna gra ze słuchu oraz z pamięci. Nigdy nie uczyła się czytania nut i nie potrafi tego robić. Dlatego też tata nagrywa ją na dyktafon, by piosenki, których nie zdążyła zapisać, nigdzie nie zginęły.

Paula Biskup - dyskografia

Pierwszy singiel Pauli Biskup to "Wyliczanka". Opowiada on o tym, co jest najpiękniejsze w dzieciństwie. Dziewczyna wykorzystała tę piosenkę w przesłuchaniach do Eurowizji Junior. Ukazała się ona w 2018 roku. 

Jej drugi singiel ukazał się w 2019 roku i nosi tytuł "To co tańczy w nas". W 2019 pojawił się także singiel "Bez pośpiechu". "To tylko ja" to piosenka, którą można było usłyszeć po raz pierwszy w 2022 roku. Niedługo później pojawiła się piosenka "Gorszy stan", którą młoda wokalistka zaprezentowała na przesłuchaniu w "Mam Talent". Utwór zagwarantował jej udział w półfinale na żywo. 

W 2022 roku pojawiła się jeszcze piosenka "Dla Ciebie", a w 2023 roku Paula Biskup zaśpiewała singiel "Terapia"

Oprócz tego dziewczyna zaśpiewała także liczne covery, m.in. "Kosmiczne energie" (Ralph Kaminski), "Happier than ever" (Billie Eilish), "Wodymidaj" (Kwiat jabłoni), "Salvation" (Gabrielle Aplin), "Girl Crush" (Little Big Town), "Flicker" (Niall Horan) oraz "I don't wanna live forever" (Zayn & Taylor Swift).

Wydarzenia

Paula Biskup - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paula Biskup?

Miejscowości, w których Paula Biskup wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia, Chorzów.

Ile lat ma Paula Biskup?
Młoda wokalistka ma zaledwie 16 lat (stan na rok 2023).
Czy Paula Biskup ma wykształcenie muzyczne?
Po części tak. Gdy była dzieckiem, uczyła się gry na wiolonczeli w Szkole Muzycznej. Śpiewu się nie uczyła i - jak sama przyznaje - nie czuje takiej potrzeby i nie zamierza tego zmieniać.
Do jakiej artystki można porównać Paulę Biskup?
Jej twórczość jest porównywana do Sanah. Obie mają niezwykłą wrażliwość i porywają swoim urokiem.
Czy Paula Biskup brała udział w Eurowizji Junior?
Tak, wzięła udział w 2018 roku. Zaśpiewała wtedy własny utwór "Wyliczanka", w którym opowiadała o najpiękniejszych aspektach życia dzieci. Nie wygrała jednak, a Polskę reprezentowała inna młoda wokalistka - Roksana Węgiel.
Jakie są najchętniej słuchane piosenki Pauli Biskup?
Jej najchętniej słuchane piosenki to "Gorszy stan", "Terapia", "Dla Ciebie", "Bez pośpiechu" oraz "To tylko ja".

Fani lubią też

Zobacz też