Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Oranssi Pazuzu

Oranssi Pazuzu

Oranssi PazuzuOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Oranssi Pazuzu - fiński kwintet, grający psychodeliczną odmianę black metalu, założony w roku 2007 w Tampere.

Historia Oranssi Pazuzu rozpoczęła się od koncertu zespołu Emperor w 2007 roku, gdzie poznali się członkowie zespołu. Zaledwie dwa lata później grupa wypuszcza swój debiutancki album Muukalainen puhuu, który został nagrany w dom perkusisty Oranssi Pazuzu. Wtedy też zespół postanawia wyruszyć na trasę koncertową po Finlandii, a we wrześniu 2010 po raz pierwszy grał na zagranicznych koncertach w Niemczech i Holandii.

Zespół na swoich wydawnictwach nigdy nie powtarzał się, unikał trzymania się sprawdzonej receptury oraz unikał schematów. Każde nowe wydawnictwo Oranssi Pazuzu to inne oblicze tego zespołu.

Zdaniem niektórych, Oranssi Pazuzu to jeden z najlepszych przykładów hipsterskiego black metalu. Dla innych to wizjonerzy gatunku, którzy swym pokręconym, absolutnie bezkompromisowym graniem zdołali przekonać nawet takich potentatów, jak Nuclear Blast.

Oranssi Pazuzu koncerty

Oranssi Pazuzu chętnie koncertują w Polsce. Swoje koncerty zagrali już m.in. w Krakowie (klub Rotunda oraz klub Kwadrat), we Wrocławiu (klub Liverpool oraz Asymmetry Festival 2011), w Poznaniu (u Bazyla), w Gdańsku (klub B90) oraz w Katowicach podczas Off Festival 2014.

Oranssi Pazuzu skład zespołu

Oranssi Pazuzu tworzą: Korjak – perkusja, Ikon – gitara, Evil – perkusja, instrumenty klawiszowe, Ontto – gitara basowa, Jun-His (Juho Vahanen) – gitara, wokal.

Oranssi Pazuzu dyskografia

Grupa Oranssi Pazuzu ma na swoim koncie kilka dobrze przyjętych albumów. Zespół nagrał następujące albumy studyjne: Muukalainen puhuu (2009), Kosmonument (2011), Valonielu (2013), Värähtelijä, Mestarin Kynsi (2020).

Oranssi Pazuzu muzyka

Posłuchaj muzyki Oranssi Pazuzu na playliście Rock That! by eBilet

 

Oranssi Pazuzu znaczenie nazwy zespołu

Nazwa pochodzi od słowa oranssi (w języku fińskim pomarańczowy) oraz babilońskiego bóstwa-demona Pazuzu.

 

Foto/źródło: oranssipazuzu.com

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Oranssi Pazuzu?
Historia Oranssi Pazuzu rozpoczęła się od koncertu zespołu Emperor w 2007 roku, gdzie poznali się członkowie zespołu.
W który roku Oranssi Pazuzu wydał debiutancki album?
W 2009 roku rupa wypuszcza swój debiutancki album Muukalainen puhuu, który został nagrany w dom perkusisty Oranssi Pazuzu.
Kiedy grupa wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową?
W 2009 roku Oranssi Pazuzu postanawia wyruszyć w trasę koncertową po Finlandii, a we wrześniu 2010 po raz pierwszy grał na zagranicznych koncertach w Niemczech i Holandii.
Gdzie Oranssi Pazuzu koncertuje w Polsce?
Swoje koncerty zagrali już m.in. w Krakowie (klub Rotunda oraz klub Kwadrat), we Wrocławiu (klub Liverpool oraz Asymmetry Festival 2011), w Poznaniu (u Bazyla), w Gdańsku (klub B90) oraz w Katowicach podczas Off Festival 2014.
Czy Oranssi Pazuzu zagrał koncert online?
Oranssi Pazuzu w ramach promocji „Mestarin Kynsi” albumu z 2020 roku postanowił zagrać koncert online gdzie materiał był zaprezentowany w całości. Materiał jest dostępny na stronie eBilet.pl
Jaki jest skład zespołu?
Oranssi Pazuzu tworzą: Korjak – perkusja, Ikon – gitara, Evil – perkusja, instrumenty klawiszowe, Ontto – gitara basowa, Jun-His (Juho Vahanen) – gitara, wokal.
Co oznacza nazwa zespołu?
Nazwa pochodzi od słowa oranssi (w języku fińskim pomarańczowy) oraz babilońskiego bóstwa-demona Pazuzu.

Fani lubią też

Zobacz też