Nightwish

Nightwish

Nightwish to fiński zespół stworzony w 1996 roku. Zespół cechuje się charakterystycznym żeńskim wokalem. Początkowo Tarji Turunen, a następnie Anette Olzon. Od 2013 wokalistką zespołu jest Holenderka Floor Jansen, która nagrywa albumy grupy począwszy od ósmego.

 

Zespół Nightwish na początku tworzył muzykę przy pomocy instrumentów klawiszowych, jednak od płyty Century Child włączyli orkiestrę symfoniczną. Mocnym elementem w stylu zespołu są też różnorodne chóry oraz okazjonalnie instrumentarium folkowe. Lider grupy, Tuomas Holopainen, określa gatunek zespołu jako metal symfoniczny. Tworzy on też większości poetyckich tekstów i kompozycji.

Nightwish koncert online 

Zapraszamy na koncert online Nightwish, podczas którego będzie można usłyszeć na żywo najbardziej znane utwory zespołu. Stream poniżej. 

 

Nazwa i początek zespołu Nightwish

Nazwa Nightwish zainspirowana była jednym z tytułów piosenek wydanych na pierwszym demo zespołu. Mówi się też, że wymyślił ją Tuomas w czasie ogniska z przyjaciółmi.

 

Na początku 1997 roku projekt zaczął nabierać rozpędu. Skład zespołu poszerzył się o nowego perkusistę, który nazywał się Jukka Nevalainen, a gitara akustyczna została zastąpiona elektryczną. W kwietniu stworzyli swoją pierwszą płytę, na której, znalazło się siedem utworów Angels Fall First. Płyta ta została wydana w limitowanym nakładzie 500 egzemplarzy.

 

W tym samym roku podpisali kontrakt z wytwórnią Spinefarm Records na wydanie dwóch płyt. Pierwsza z nich, rozszerzona edycja Angels Fall First, została wydana w listopadzie i zajęła 31. miejsce na fińskiej liście przebojów. Krążek promował singel "The Carpenter", który zajął 8. miejsce liście najlepiej sprzedających się singli w Finlandii. 

Nightwish w Polsce

Zespół Nightwish w Polsce wystąpi 13 grudnia 2020 roku w Arenie Gliwice. Koncerty Nightwish na całym świecie cieszą się dużą popularnością

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Gemsling, własność publiczna

 

 

Nightwish - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Nightwish wystąpi w: Gliwicach
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Nightwish
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Nightwish BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Gliwice
14.12
środa, 18:30
Arena Gliwice
sprawdzanie dostępności
od 199 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Gliwice
14.12.2022
sprawdzanie dostępności
od 25 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/