Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Marcin "Xayoo" Majkut

Marcin "Xayoo" Majkut

Marcin "Xayoo" MajkutSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
26 lat
data urodzenia:
04.07.1997
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
streamer, influencer, zawodowy gracz, raper, freak fighter
social media:

Opis

Marcin Majkut to postać, która jest doskonale znana wszystkim osobom interesującym się polskimi streamerami. Osoby, które choć trochę orientują się w świecie internetowym, zapewne spotkały się z pseudonimem "Xayoo". Mężczyzna ten jest człowiekiem wielu talentów, a powody jego olbrzymiej popularności są mocno zróżnicowane. 

Kim jest "Xayoo"?

"Xayoo" to jeden z najpopularniejszych polskich streamerów na Twitchu. Jest on znany przede wszystkim z transmitowania swoich rozgrywek w League Of Legends. Jest on także byłym zawodnikiem e-sportowym, który na swoim koncie ma wiele sukcesów w tej dziedzinie. Marcin Majkut inspirację do swojej ksywki zaczerpnął z animowanych walk na YouTube oraz serii Naruto. Główną przyczyną jego olbrzymiej popularności jest legendarny konflikt ze streamerem znanym jako DisStream. Obydwaj panowie po pewnym czasie znaleźli wspólny język i zakończyli swoje niesnaski, aczkolwiek ich kłótnie w dużej mierze przyczyniły się do rozwoju ich popularności. Co ciekawe, Marcin Majkut streamuje nie tylko na Twitchu, ale także na platformie YouTube. Szczególnie popularne są shoty z jego udziałem, czyli krótkie filmiki, które przedstawiają najciekawsze momenty z transmisji live. Duża liczba fanów Marcina Majkuta wynika nie tylko z jego luźnego podejścia do życia, ale także ze specyficznego poczucia humoru. Dzięki niemu zaskarbił on sobie sympatię bardzo dużej części młodej publiki. Jest on także inicjatorem powstania grupy streamerów Xayoo Industries, w której można znaleźć chociażby Japczana, Vysotzky'ego czy Dejvida. 

Kariera muzyczna "Xayoo"

Choć Marcin Majkut jest kojarzony przede wszystkim z Twitchem i profesjonalną grą w League Of Legends, to w praktyce lista jego specjalizacji jest znacznie dłuższa. Ważną część jego kariery w Internecie stanowi także aspekt muzyczny. Piosenki nagrywa on pod nickiem "Zeju POG", a na scenie muzycznej jest aktywny od 3 marca 2022 roku. Wówczas wraz z Japczanem, znanym jako "Gruby AK47", wydał piosenkę "Życia schemat". W szybkim tempie zyskała ona bardzo dużą popularność i niemałe wyświetlenia. "Xayoo" postanowił więc dalej brnąć w karierę muzyczną, a szczególne uznanie zdobył po wydaniu utworu "Śmieci wywóz". Piosenka ta miała być zaczepką w kierunku Gimpera oraz Nitro. W okamgnieniu zdobyła ona kilka milionów wyświetleń, a jej wydanie zaczęto traktować jako początek wielkiego pojedynku na scenie YouTube'a. "Zeju POG" większość swoich piosenek tworzy w stylu ulicznym, przypominającym mocno nowoczesny hip-hop. 

Marcin Majkut w FAME MMA

Duża popularność Marcina Majkuta w Internecie sprawiła, że zyskał on zaproszenia na wiele gal freak fight. Choc początkowo był sceptycznie nastawiony do walk, to w 2022 roku mogliśmy oglądać jego debiut w ringu. Na sam początek spotkał się z innym bardzo rozpoznawalnym Youtuberem - Sergiuszem Górskim, czyli "Nitrozyniakiem". Zgodnie z przewidywaniami, "Xayoo" wygrał tę walkę bez najmniejszego problemu i w mgnieniu oka rozprawił się ze swoim wrogiem. Trzy miesiące później Majkut ponownie zmierzł się w walce na pięści i znów okazał się lepszy od swojego przeciwnika. Rywalizacja z "Konopskyym" nie była aż tak głośna jak starcie z popularnym "Nitrem", aczkolwiek potwierdziła, że Majkut ma w sobie niemałe umiejętności bokserskie. Swój trzeci pojedynek Marcin stoczył na wrześniowej gali FAME MMA 19. Zmierzył się na niej z innym twórcą znanym za sprawą Twitcha - Franciszkiem Rusieckim. Podobnie jak w przypadku poprzednich walk, "Xayoo" zwyciężył w pojedynku

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się "Xayoo"?
"Xayoo" przyszedł na świat w 1997 roku.
Gdzie urodził się Marcin Majkut?
Popularny twórca urodził się w Warszawie - mieszka tam po dziś dzień.
Jakiego bukmachera reklamował Marcin Majkut?
W 2020 roku "Xayoo" wziął udział w głośnej reklamie LV BET.
W jakim zespole e-sportowym grał "Xayoo"?
Marcin Majkut grał w Kappa Team.
Czym interesuje się Marcin Majkut?
"Xayoo" interesuje się przede wszystkim grami komputerowymi.

Fani lubią też

Zobacz też