Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Nation of Language

Nation of Language

Nation of LanguageOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Nation of Language to zespół, który został założony w 2016 roku na Brooklynie w Nowym Jorku. W jego skład wchodzą: Ian Richard Devaney (główny wokalista, gitarzysta, perkusista oraz klawiszowiec), Aidan Noell (klawiszowiec, dodatkowy wokalista) oraz Alex MacKay (gitarzysta basowy). Artyści tworzą muzykę z gatunków indie pop, synthpop oraz post-punk. Podczas trasy koncertowej zespołu, która odbyła się w 2022 roku, gitarzystą był także Michael Sue-Poi. 

Historia zespołu Nation of Language

Ian Richard Devaney oraz Michael Sue-Poi byli członkami the Static Jacks. Po wypuszczeniu drugiego albumu zespół zawiesił swoją działalność. Devaney dążył jednak do tworzenia muzyki i stworzył nowy projekt. Stało się to pod wpływem inspiracji po usłyszeniu utworu "Electricity", który został nagrany przez Orchestral Manoeuvres in the Dark. Dawniej słuchał tej piosenki w dzieciństwie, ale gdy usłyszał ją ponownie po wielu latach w samochodzie jego ojca, przepadł na dobre. Zaczął tworzyć wtedy muzykę na keyboardzie, która to ewoluowała w projekt Nation of Language. W skład zespołu na początku wchodzili właśnie Ian Richard Devaney, Aidan Noell oraz Michael Sue-Poi.

W latach 2016-2019 zespół Nation of Language wypuścił wiele różnych singli. Po nich nastąpił czas na stworzenie debiutanckiego albumu. Ich pierwsza płyta "Introduction, Presence" ukazała się w maju 2020 roku. 

Oprócz członkostwa w zespole Nation of Language, Devaney od 2018 roku jest także głównym wokalistą w zespole Machinegum. W jego skład wchodzi w skład także perkusista the Strokes - Fabrizio Moretti. Zagrał on na perkusji w piosenkach "Indignities" oraz "Sacred Tongue", które znalazły się płycie zespołu Nation of Language. Na płycie pojawił się także Nick Brennan - członek Static Jacks, który także zagrał na perkusji. Można go usłyszeć w piosence "Automobile". 

5 listopada 2021 roku ukazał się ich drugi album płytowy zatytułowany "A Way Forward". Na tym artyści nie spoczęli. 8 marca 2023 roku wypuścili singiel "Sole Obsession", który zapowiada nadejście ich trzeciego pełnego albumu płytowego. 

Dyskografia zespołu Nation of Language

Zespół Nation of Language ma na swoim koncie dwa pełne albumy płytowe:

  • "Introduction, Presence" (2020 rok),
  • "A Way Forward" (2021 rok).

W 2023 roku ukaże się ich trzeci album, którego tytułu artyści jeszcze nie zdradzili. 

Oprócz albumów, zespół wypuścił także inne produkcje, m.in.:

  • "What Does the Normal Man Feel?" (2016 rok),
  • "I've Thought About Chicago" (2017 rok),
  • "Reality" (2018 rok),
  • "A Different Kind of Life" (2020 rok),
  • "One More Try" (2020 rok),
  • "Deliver Me from Wondering Why" (2021 rok),
  • "Again & Again" (2022 rok),
  • "Ground Control" oraz "From The Hill" (2022 rok).

Zespół Nation of Language wypuścił także trzy covery. Pierwszy pojawił się w 2020 roku. Jest to cover piosenki "Gouge Away" zespołu Pixies. W 2022 roku pojawiły się dwa covery. Pierwszy odnosił się do piosenki "Stars and Sons" zespołu Broken Social Scene. Drugi powstał na bazie utworu "Androgynous" zespołu The Replacements. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najchętniej słuchane piosenki zespołu Nation of Language?
Są to: "On Division Street", "The Wall & I", "September Again", "Sole Obsession" oraz "Across That Fine Line".
Czy w zespole występuje kobieta?
Tak, Aiden Noell jest kobietą, która gra na syntezatorze i jest drugą wokalistką.

Fani lubią też

Zobacz też