Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Gogol Bordello

Gogol Bordello

Sprawdź wydarzenia
Gogol BordelloSzczegółyOpisWydarzeniaGogol Bordello - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Nowy Jork, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Zespół punkrockowy oraz muzyki cygańskiej
social media:

Opis

Gogol Bordello to cygańsko-punkowa grupa z Lower East Side w Nowym Jorku. Formację tworzy 9-osobowa nowojorska ekipa w skład której wchodzi dwóch Rosjan, pół-Chinka pół-Szkotka, Żyd, Etiopczyk, Ekwadorczyk, Tajka, Amerykanin i jeden Ukrainiec. Mieszanka tyle nietypowa, co wybuchowa, bowiem muzyka Gogol Bordello to żywiołowa mieszanka punku i rocka grana z ukraińskim sznytem.

Początek zespołu Gogol Bordello

Zespół Gogol Bordello został założony w 1999 przez pochodzącego z Ukrainy Eugene'a Hütza. Początkowo zespół nazywał się Hütz and the Béla Bartóks, lecz lider zespołu (Hütz) stwierdził, że „nikt w Stanach nie będzie wiedział, kim do cholery był Béla Bartók”. Aktualna nazwa zespołu odnosi się do rosyjskiego poety Nikołaja Gogola oraz potocznej nazwy domu publicznego. Pierwszy singel zespołu ujrzał światło dzienne w 1999. Od tamtego czasu Gogol Bordello wydali osiem albumów oraz jedną EPkę.

 

Zespół jest dobrze znany w Europie i USA (grał z takimi zespołami jak Primus czy Flogging Molly). W 2004 nagrał płytę „J.U.F.” wydaną w Tel Awiwie (Izrael) z synem rumuńskiego emigranta Tamirem Muskatem, członkiem dua Balkan Beat Box. Album utrzymany był w podobnej konwencji muzycznej co poprzednie wydawnictwa grupy. Muzyka zespołu została wykorzystana w kilku filmach, między innymi w komediodramatach: „Mądrość i seks” z 2008 roku – w reżyserii Madonny oraz „Wszystko jest iluminacją” Liev Schreibera z 2005 roku. Fragmenty ich utworu "Super Taranta!” zostały natomiast wykorzystane podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Gogol Bordello - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Gogol Bordello?

Miejscowości, w których Gogol Bordello wystąpi w najbliższym czasie: Jarocin.

Fani lubią też

Zobacz też