Modestep

Modestep

Modestep zespół rockowy z Londynu, z Wielkiej Brytanii, który osiągnął swój sukces dzięki utworowi Feeling Good, wydanemu w 2011 roku. Grupa czerpie inspirację z różnych gatunków muzycznych, przede wszystkim z dubstepu oraz drum & bass.

Modestep – muzyka zespołu

Historia zespołu Modestep rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy Tony Friend – producent muzyczny, gitarzysta i znany DJ – postanowił założyć zespół wraz ze swoim bratem Joshem (również producent muzyczny, wokalista i klawiszowiec). Dołączył do nich również Matthew Curtis – perkusista oraz były członek Go:Audio, gitarzysta Nick Tsang. Modestep często porównywany jest z The Prodigy i Pendulum – łączą elektroniczną muzykę taneczną z rockiem. Jak twierdzą jednak sami muzycy – więcej energii czerpią z dubstepu, a bliżej im do Sub Focus i Flux Pavillon.

 

Grupa muzyczna Modestep rozpoczęła pracę nad debiutanckim albumem w 2011 roku. Wydali wówczas singiel Feel Good, który znalazł się na 38. pozycji na UK Singles Chart oraz na 6. miejscu Dance Chart. Pierwotnie utwór ten wydany został w EPce Bite The Hand, wraz z dwoma innymi kawałkami. Kolejnym ogromnym sukcesem zespołu Modestep był singiel Sunlight, który w krótkim czasie osiągnął milion odtworzeń na serwisie YouTube. Znalazł się również na 16. miejscu brytyjskiej listy przebojów. Album studyjny, zatytułowany Evolution Theory, wydany został w 2013 roku.

 

Zespół Modestep rozpoczął pracę nad drugim krążkiem w 2013 roku. Na początku 2014 z grupy muzycznej odeszli Nick Tsang oraz Matthew Curtis, a w ich miejsce pojawili się Pat Lundy, były perkusista Funeral for a Friend oraz Kyle Deek. Premiera drugiej płyty – London Road – odbyła się 25 maja 2015 roku.

 

W roku 2016 grupę muzyczną opuścił Kyle Deek, a rok później – Tony Friend. Obecnie Modestep to duet Josh Friend-Pat Lundy.

Modestep - koncerty

Sukces, który odniósł zespół Modestep przyczynił się do wyruszenia w trasy koncertowe, na które czekali wierni słuchacze. Grupa muzyczna pojawiła się na wielu festiwalach muzycznych i na stałe wpisali się do brytyjskiej sceny koncertowej. Modestep grali jako support Lostprophets w 2012 roku. Pojawili się na Coachella Valley Music Festival, Download Festival, Reading i Leeds Festival. Koncerty Modestep odbyły się w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych.

 

Modestep z Polsce występowali wielokrotnie. Ich koncerty w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Krakowie i innych przyciągnęły tłumy słuchaczy. Zespół gościł także na festiwalach muzycznych – grał na Przystanku Woodstock 2015, Festiwalu Freeform 2014 i Ursynaliach w 2012 roku. Bilety na Modestep sprzedawały się błyskawicznie – nic zresztą dziwnego – dynamiczna muzyka stanowi świetną podstawę to doskonałej zabawy.

 

 

 

Modestep - Często zadawane pytania

  • Albumy Modestep, które zespół wydał do tej pory to Evolution Theory (2013) oraz London Road (2015).
  • Zespół Modestep tworzy muzykę rockową połączoną z elementami muzyki elektronicznej, dubstep i drum & bass.
  • Kariera zespołu Modestep zaczęła się w 2011 roku. Grupę muzyczną założył Tony Friend (producent muzyczny, DJ i gitarzysta) wraz z bratem Joshem (producent muzyczny, klawiszowiec i wokalista). Później dołączył do nich perkusista Matthew Curtis oraz gitarzysta Nick Tsang.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Modestep
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/