Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Zespół Sztylety

Zespół Sztylety

Zespół SztyletyOpisWydarzeniaZespół Sztylety - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Zespół Sztylety z powodzeniem przebija się na coraz poważniejsze sceny muzyczne. Dynamicznie rosnąca liczba fanów w ich przypadku idzie w parze z docenieniem przez muzycznych ekspertów. Owocem ich progresu jest zaproszenie na festiwal Great September, podczas którego będą mieli okazję zaśpiewać przed ogromną publiką oraz poznać innych czołowych artystów z naszego kraju. 

Z jakich piosenek znany jest zespół Sztylety?

Pomimo że Sztylety zyskują coraz większą popularność, to na chwilę obecną nadal pozostają w undergroundzie. Ich piosenki nie wykręcają zawrotnej liczby odtworzeń na platformie YouTube, jednak mimo to artyści zapracowali sobie na uznanie wśród większych twórców. Ich najbardziej popularnym utworem jest "Wtedy kiedy będę martwy". Piosenka została wyświetlona na YouTube blisko 10 tysięcy razy i choć liczba ta w porównaniu z innymi artystami grającymi na Great September nie robi wielkiego wrażenia, to i tak jest potwierdzeniem, że kariera zespołu zmierza w dobrym kierunku. Całkiem sporą popularność zdobyły także takie piosenki, jak "Rozczarowanie", "Hymn polskiej kadry na cokolwiek" czy "Są to koła". Utwory te wyróżniają się nie tylko mocnym brzmieniem, ale również głębokim przekazem. Dzięki temu zostały one docenione przez spore grono słuchaczy i przyczyniły się do tego, że Sztylety wzbudziły zainteresowanie większych wytwórni. 

Jakie płyty wydał zespół Sztylety?

Zespół Sztylety składa się z czwórki artystów, u których pomysł robienia muzyki narodził się w 2018 roku. Od tego czasu wydali sporo piosenek, które przypadły do gustu przede wszystkim miłośnikom nowoczesnego rocka oraz heavy metalu. Sami artyści są bardzo elastyczni, albowiem balansują na granicy kilku różnych gatunków muzycznych. Większość ich piosenek przypomina jednak noise rock i to właśnie z tą odmianą muzyczną artyści wiążą swoją przyszłość. Na chwilę obecną Sztylety wydały zaledwie jeden poważny album, jednak piosenkarze podkreślają, że liczy się dla nich nie ilość, a jakość. Płyta "Zostaw po sobie dobre wrażenie" jest opowieścią o przeszłości artystów oraz obawą przed tym, co ich czeka. Na płycie można jednak zaobserwować nie tylko pesymistyczne, ale również humorystyczne utwory. Dzięki temu każdy fan muzyki znajdzie w zespole coś interesującego dla siebie. 

Z kim miały okazję współpracować Sztylety?

Zespół Sztylety działa na scenie muzycznej od stosunkowo niedawna, jednak robienie alternatywnej muzyki sprawiło, że piosenkarze poznali innych artystów z podobnych kręgów. Szczególnie bliskie relacje łączą je z Żurawiami - inną lokalną kapelą, która stara się o rozgłos nie tylko na terenie Trójmiasta, ale również w całej Polsce. Obydwa zespoły prezentują dość podobny styl muzyczny i wywodzą się ze zbliżonych stron, jednak nie ma między nimi niezdrowej rywalizacji. Co więcej, Sztylety mocno trzymają się z Żurawiami i nagrywają nawet ze sobą wzajemne covery. Artyści zespołów wzajemnie napędzają się do działania, a efekty ich kolaboracji są widoczne na podstawie coraz wyższych wyświetleń. Eksperci sądzą, że Sztylety robią dynamiczne postępy, które widać przede wszystkim na podstawie ich płyty. Debiutancka wersja demo spotkała się z powszechną krytyką i głosami niezadowolenia, jednak w pełni doszlifowana wersja płyty "Zostaw po sobie dobre wrażenie" rzeczywiście wywarła dobre wrażenie na fanach innowacyjnego podejścia do muzyki. 

Wydarzenia

Zespół Sztylety - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Zespół Sztylety?

Miejscowości, w których Zespół Sztylety wystąpi w najbliższym czasie: Aleksandrów Łódzki.

Jak nazywają się artyści zespołu Sztylety?
Osoby odpowiedzialne za tworzenie muzyki to Szymon, Marcin, Łukasz oraz Ignacy.
Kto zainspirował Sztylety do stworzenia płyty?
Ich główną inspiracją była postać popularnej Ewy Braun.
Z jaką wytwórnią współpracują Sztylety?
Sztylety współpracują z wytwórnią Koty Records.
Jaki instrument odgrywa największą rolę w utworach Sztyletów?
Sztylety szczególne zamiłowanie okazują gitarze. To właśnie ona stanowi fundament i absolutnie niezbędny element większości ich piosenek.
Ile kosztuje płyta "Zostaw po sobie dobre wrażenie"?
Płytę zespołu Sztylety można kupić online za 25 złotych.

Fani lubią też

Zobacz też