Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Michał Barański

Michał Barański

Sprawdź wydarzenia
Michał BarańskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Kontrabasista, gitarzysta basowy, multiinstrumentalista
social media:

Opis

Michał Barański to urodzony w 1984 roku polski kontrabasista oraz gitarzysta basowy, specjalizujący się w jazzie. To jeden z największych profesjonalistów w swoim fachu, dzięki czemu jest regularnie zapraszany do wzięcia udziału w wyjątkowych projektach muzycznych.

Jego przygoda z muzyką zaczęła się we wczesnych latach szkolnych, choć na samym początku miał styczność przede wszystkim z fortepianem. Później postawił jednak na kontrabas oraz gitarę basową.

Współprace z innymi artystami

Przez zdecydowaną większość swojej dotychczasowej kariery współpracował z innymi artystami, wśród których nie brakowało wielkich nazwisk. Zaowocowało to m.in. systematycznym koncertowaniem na terenie Stanów Zjednoczonych. W tym czasie Michał odwiedził Los Angeles, Portland, Boston czy też Nowy Jork. Jeśli chodzi o tworzenie wspólnych projektów z muzycznymi gwiazdami, na tej liście znajdują się m.in.:

  • Paweł Kaczmarczyk,
  • Zbigniew Namysłowski,
  • Piotr Wyleżoł,
  • Jacek Kochan,
  • Kuba Badach,
  • Carmen Moreno,
  • Nigel Kennedy,
  • Paweł Dobrowolski.

Przy powstaniu jakich albumów czynny udział brał Michał Barański? Choćby przy tworzeniu takich krążków, jak: „Assymetry” (Zbigniew Namysłowski, 2006), „Emotronica” (Grzech Piotrowski, 2009), „Śpiewając Jazz” (Carmen Moreno, 2011) czy też „Gadu Gadu” (Anna Serafińska, 2012).

„Masovian Mantra” – autorski projekt Michała Barańskiego

W 2022 roku Michał Barański postawił na coś eksperymentalnego, a konkretniej na autorski projekt o nazwie „Masovian Mantra”, przy którym towarzyszyli mu Michał Tokaj, Shachar Elnatan, Łukasz Żyta, Olga Stopińska, Jan Smoczyński, Joachim Mencel, Kacper Malisz, Bodek Janke, Dziadek Tadek oraz Kuba Więcek.

Album okazał się wielkim hitem, podbijając serca wielbicieli dobrego jazzu w różnych zakątkach Polski. Efekt? Zdobycie dwóch Fryderyków 2023 w kategoriach Jazzowy Album Roku i Jazzowy Artysta Roku. Wielkie wyróżnienie stało się faktem!

Wcześniej wybitny kontrabasista zaznajomił się z Fryderykiem m.in. w roku 2006, kiedy to mógł się z niego cieszyć Zbigniew Namysłowski za album „Assymetry”, przy którym pracował również Barański.

O czym opowiada „Masovian Mantra”?

Skoro album „Masovian Mantra” wydany nakładem Warner Music Poland zdobył tak ogromną popularność oraz cenne nagrody, wypadałoby się dowiedzieć, o czym tak naprawdę opowiada.

Michał Barański słynie ze swojego zamiłowania do ludowości, tradycji wzbogaconej odrobiną nowoczesności, dogłębnych struktur rytmicznych oraz kreatywności. Wszystko można znaleźć właśnie na płycie „Masovian Mantra”. Dodatkowo znalazły się tam elementy pochodzące prosto z muzyki indyjskiej. Jest się przy czym zrelaksować…

Inne nagrody

Fryderyki to zaledwie początek muzycznych nagród, które przyznano Michałowi Barańskiemu. Na szczególne uznanie zasługuje również fakt, że kilka razy uzyskał tytuł najlepszego kontrabasisty roku według czytelników Jazz Forum. Takie docenienie musiało być bardzo miłym doświadczeniem.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Michał Barański?
Michał Barański urodził się w 1984 roku. To wybitny polski kontrabasista oraz gitarzysta bazowy, który najlepiej czuje się w jazzie.
Z jakimi artystami współpracował już Michał Barański?
Michał Barański może się pochwalić licznymi współpracami muzycznymi. Tworzył m.in. wraz z takimi gwiazdami, jak: Kuba Badach, Nigel Kennedy, Piotr Wyleżoł, Zbigniew Namysłowski, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Dobrowolski czy też Jacek Kochan.
Jak nazywa się autorski projekt Michała Barańskiego i przy powstaniu jakich albumów brał udział?
Autorski projekt Michała Barańskiego nazywa się „Masovian Mantra” i muzyk wydał go w 2022 roku. Kontrabasista i gitarzysta basowy brał też udział przy powstaniu takich krążków, jak: „Assymetry” (Zbigniew Namysłowski), „Śpiewając Jazz” (Carmen Moreno) czy też „Emotronica” (Grzech Piotrowski).
Jakie wyróżnienia ma na swoim koncie Michał Barański?
Michał Barański w 2023 roku zdobył dwa Fryderyki (Jazzowy Artysta Roku i Jazzowy Album Roku – „Masovian Mantra”), a wcześniej czytelnicy Jazz Forum kilka razy wręczyli mu tytuł najlepszego kontrabasisty roku.

Fani lubią też

Zobacz też