MGNG
Opis
MGNG to polski zespół muzyczny, znany w Internecie od dłuższego czasu – wcześniej funkcjonował powiem pod nazwą Masno. Grupa twórców na jakiś czas musiała zawiesić działalność – ich konto na platformie YouTube zostało zbanowane. Sprawdzą zamieszania był jeden z członków zespołu, którego zachowanie skutkowało permanentnym zakazem publikowania wizerunku. Mimo próby ukrycia swojej tożsamości – algorytm YouTube wykrył jego obecność w Internecie, co doprowadziło do podziału grupy Masno.
Mimo to jego twórcy nie przestali funkcjonować w środowisku Internetowym. Przełomowym dla ich kariery i rozwoju był rok 2020. MGNG odnalazło bowiem lukę w muzyce rozrywkowej, którą postanowili wypełnić tanecznymi utworami. Kolorowe kominiarki stworzyły takie hity jak Coco, Belweder oraz Louda. Do tej pory osiągnęli milionowe wyświetlania na różnych platformach streamingowych.
MGNG – kariera
Obecnie piosenką, która szczyci się największą liczbą wyświetleń jest Coco – teledysk zgromadził już ponad 29 milionów odsłon. Twórcy zespołu wyróżniają się tym, ukrywają swoje twarze. Zawsze występują w kolorowych kominiarkach, jednak ich tożsamość, dla osób zainteresowanych zespołem, jest znana doskonale. Kto wchodzi w skład MGNG? Członkami grupy muzycznej są: Masny Ben – Michał Boxdel Baron, Masny Bil, Masny Olo i Masny Den.
Artystami, którzy współpracują z MGNG są Japczan, MASNY BEN, Josef Bratan, Olszakumpel, Diho, White Widow, Young Multi, FRIZ, Alberto, Janusz Walczuk, ZetHa, Pusher, Kronkel Dom, Sentino, Oliwka Brazil, Qry, Bibič, Alan, Trill Pem, Wac Toja,
Niedługo po zbanowaniu profilu Masno na YouTube twórcy ogłosili początek nowego muzycznego projektu "gng". Po miesiącach pracy, na ich kolejnym kanale, pojawiła się długo wyczekiwana piosenka jetpack, w wykonaniu Masnego Bena i Masnego Bila. O powrocie Masno Gang opowiedział więcej Masny Ben, czyli Boxdel, na kanale podcastowym Aferki. Zagwarantował, że kominiarki powróciły, jednak w niepełnym składzie.
Ciekawostką jest, że zwrot „masno” spopularyzował założyciel MGNG, Boxdel. Słowo to używane jest w Gwarze Śląskiej i oznacza przymiotnik „świetny”. Znalazło się na jednym z pierwszych miejsc w słowniku młodzieżowym.
Wydarzenia
Brak aktualnych wydarzeń