Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Mild Orange

Mild Orange

Mild Orange OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Zespół Mild Orange tworzy czwórka przyjaciół: Josh Mehrtens (wokal, teksty, gitara, produkcja i mastering), Josh Reid (główny gitarzysta), Tom Kelk (gitara basowa) i Jack Ferguson (perkusja). Poznali się na Uniwersytecie Otago w Dunedin i w 2016 roku zaczęli wspólnie tworzyć. Jak mówią, nazwę zespołu wybrali z uwagi na skojarzenia z kolorem pomarańczowym, takie jak optymizm, ciepło, szczęście i aspiracje.

 

Pierwsze piosenki z wydanego w 2018 roku albumu Foreplay zaczęły powstawać w 2016, kiedy Mehrtens i Reid, mieszkający razem w dziesięcioosobowym mieszkaniu w Dunedin, spędzali noce, pisząc wspólnie muzykę. Przez kolejne sześć miesięcy Mehrtens, mimo niewielkiego doświadczenia, nagrywał wokale i miksował utwory, a kwietniu 2018 udało się wydać pierwszy krążek, który zebrał pozytywne oceny krytyków, przede wszystkim za kojące gitarowe melodie i introspektywny, emocjonalny charakter piosenek.

 

Drugi album, Mild Orange, został wydany w maju 2020 roku, a promowany jest głównie przełomowym singlem Freak in Me. Przez krytyków nazwany został „kwintesencją letniej płyty”, a porównany został do filmu romantycznego, który pokazuje różne etapy związku i łączy różne tony, emocje i nastroje.

Trzeci album grupy owiany jest jeszcze tajemnicą.

Mild Orange koncerty i muzyka

Muzyka Mild Orange to indie rock, mieszający się z dream popem i folkiem. Jest poruszająca, inspirująca i podnosząca na duchu, a przy tym eksperymentalna i ambientowa. Łagodne, senne melodie łączą się w jedną całość z introspektywnymi słowami utworów, czasem przeradzając się w „intensywną, psychodeliczną euforię”. W swojej krótkiej historii Mild Orange wyprzedali wiele tras w swojej rodzimej Nowej Zelandii, grali również w Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, i zyskali fanów na całym świecie.

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn