Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Marcin Maciejczak

Marcin Maciejczak

Sprawdź wydarzenia
Marcin MaciejczakSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
18 lat
data urodzenia:
16.01.2006
miejsce urodzenia:
Bartochów
dyscyplina:
Piosenkarz pop, autor tekstów i kompozytor
social media:

Opis

Marcin Maciejczak to niewątpliwie jeden z najbardziej utalentowanych piosenkarzy młodego polskiego pokolenia. Artysta zadebiutował w trzeciej edycji programu The Voice of Kids, gdzie oczarował zarówno prowadzących show trenerów jak i publiczność z całej Polski. Jego czysty, dźwięczny wokal można usłyszeć na pierwszym albumie artysty – Tamte Dni, a także na koncertach pop 2022.

Marcin Maciejczak – życiorys, początki kariery

Marcin Maciejczak pochodzi z Bartochowa w województwie łódzkim, ma starszą siostrę. Jego pierwszy kontakt z nauką muzyki rozpoczął się od nauki gry na pianinie, babcia namówiła młodego piosenkarza na lekcje wokalne.

Początkowo chłopak się opierał przed korepetycjami ze śpiewu, ale postanowił spróbować i zapisał się na zajęcia w Warckim Centrum Kultury, gdzie trafił na Jarosława Miłka, absolwenta Akademii Muzycznej w Łodzi, doświadczonego kompozytora, muzyka i nauczyciela śpiewu.

Jak pedagog sam przyznaje, od razu wiedział, że ma do czynienia z wielkim talentem: „Marcin ma coś, czego wiele osób nie ma. Są osoby, które mają głos, ale w momencie, kiedy śpiewają, nie potrafią skupić się tylko na śpiewaniu. Natomiast Marcin, kiedy zaczyna śpiewać, naprawdę, i to od maleńkiego chłopca, on po prostu jakby zamyka się w swoim świecie; istnieje muzyka i to, co ma do zrealizowania”.

Marcin Maciejczak zachwyca fanów nie tylko talentem wokalnym, ale również pomysłowymi klipami. Pierwszy raz szerszej publiczności pokazał się za pośrednictwem serwisu YouTube. Piosenkarz założył swój kanał w grudniu 2015 roku, mając zaledwie 9 lat.

Zaczął od publikacji coverów znanych utworów popowych we własnych aranżacjach. Klipy nagrywał własnym smartfonem, tworzył również pomysłowe scenografie i samodzielnie montował filmy. W 2016 wystąpił na wydarzeniu Open Hair Festiwal 2016. W tym samym roku spróbował swoich sił w castingu do Mam Talent, ale dopiero program The Voice of Kids przyniósł piosenkarzowi ogólnopolską popularność.

Marcin Maciejczak – koncerty pop, rozwój

Marcin Maciejczak w 2021 roku wydał swój debiutancki krążek zatutułowany Tamte Dni. Młody artysta został doceniony przez zawodowych muzyków. Na płycie występuje m.in. w duecie z Natalią Nykiel czy Justyną Steczkowską.

W ostatnich miesiącach Marcin nawiązał również współpracę z markami modowymi, oferującymi asortyment młodzieżowy, takimi jak Puma.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Marcin Maciejczak: Baranovski, Kaśka Sochacka, Szeptucha, Artur Rojek, Kasia Lins, Natalia Szroeder, Zalia, Julia Wieniawa, Bovska, Monika Brodka, Ralph Kamiński, Mrozu, Tymek, Szczyl, Pezet, Fisz Emade Tworzywo, Daria Zawiałow, Zdechły Osa,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim jest Marcin Maciejczak?
Marcin Maciejczak to polski i młody piosenkarz popowy, który zasłynął dzięki wygranej w programie The Voice Kids.
Kiedy urodził się Marcin Maciejczak?
Marcin Maciejczak urodził się 16 stycznia 2006 roku.
Jaki jest najbardziej znany utwór Marcina Maciejczaka?
Jednym z najbardziej znanych utworów piosenkarza jest "Jak gdyby nic". Ogromna sprzedaż płyty sprawiła, że otrzymał on platynową płytę.
Jak nazywa się pierwszy album piosenkarza?
Pierwszy album piosenkarza nazywa się "Tamte dni". Został wydany 11 czerwca 2021 roku.
Z kim współpracował artysta?
Marcin Maciejczak współpracował z Natalią Nykiel, Luną i wieloma innymi artystami.
Jakie albumy wydał dotychczas Marcin Maciejczak?
Marcin Maciejczak dotychczas wydał jeden debiutancki album, który miał swoją premierę 11 czerwca 2021 roku. Krążek Tamte Dni wypuściła wytwórnia Universal Music Polska.
Jaką muzykę tworzy Marcin Maciejczak?
Marcin Maciejczak to piosenkarz popowy, jego wokal okraszają instrumenty smyczkowe i elektroniczne dźwięki. W repertuarze można znaleźć sporo romantycznych ballad z wpadającymi w ucho, tanecznymi refrenami.
Kiedy zaczęła się kariera Marcina Maciejczaka?
Kariera Marcina Maciejczaka rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy założył własny kanał na YouTubie, a nabrała rozpędu w 2020 roku od udziału w trzeciej edycji programu The Voice of Kids, artysta miał wówczas 14 lat.

Fani lubią też

Zobacz też