Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Marc van Linden

Marc van Linden

Marc van LindenOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Marc van Linden jest jednym z najbardziej znanych artystów niemieckiego pochodzenia. DJ, który otworzył własną wytwórnię muzyczną, tworzy niezwykle oryginalną muzykę i remiksy, które podbiły cały świat. Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska.

Marc van Linden i jego krótka historia

Marc van Linden to artysta, który urodził się 9 sierpnia 1976 roku w Niemczech. Co ciekawe, swoje pierwsze kroki, Marc van Linden w branży muzycznej, nie stawiał jako DJ czy producent muzyczny. Z branżą muzyczną artysta zaczął utożsamiać się w 1996 roku. Jednak kariera muzyczna Marca nie ruszyła od razu "z kopyta". Przełomowy okazał się 2003 rok. To właśnie w tym czasie DJ przekazał w ręce słuchaczy serię remiksów, które doskonale rozpowszechniły talent i unikalny charakter muzyczny artysty. Co więcej, dzięki tym utworom, Marc van Linden zdobył także uznanie i niezwykły szacunek wśród innych artystów, a jego dorobkiem artystycznym zainteresowały się takie osobistości jak m.in. Paul van Dyk, Corsten czy Jules. 

Dorobek artystyczny

Dorobek artystyczny DJ-a jest niezwykle różnorodny i bogaty. Do najbardziej popularnych singli zaliczyć należy m.in:

 • "Another Dimension"
 • "Forbidden Love"
 • "Sunrise"
 • "Clubbiemus"
 • "Sturm Der Nacht"
 • "Motion"
 • "This Way"
 • "Sex On The Street"

Wyróżnić można także wiele interesujących remiksów:

 • "1st Period"
 • "Loops & Tings"
 • "Harder"
 • "I´m In Love"
 • "Pure Thrust"
 • "Cosmic String"
 • "Dark Side Of The Moon"
 • "Linking People"

Artysta w 2006 roku wydał album muzyczny "My Way"

W 2004 roku Marc van Linden otworzył własną wytwórnię muzyczną Midway Records. To właśnie tą nazwą, sygnowane są wszelkie kawałki, które od tamtego roku wychodzą spod skrzydeł znanego DJ-a.

Współpraca z innymi artystami

Marc van Linden to artysta niezwykle otwarty na różnorodną współpracę z innymi artystami. W związku z tym występował na wspólnej scenie z takimi osobistościami jak m.in.: Paul van Dyk, na prestiżowym wydarzeniu muzycznym Vandit night In Berlin. Co więcej, Marc van Linden nawiązał współpracę muzyczną także z Tiesto czy Jonem O’Callaghamem. To tylko kilka najważniejszych przykładów. DJ na swoim koncie ma wiele innych, ciekawych projektów nawiązanych z innymi twórcami świata muzyki.

Co więcej, w związku z tym, że Marc van Linden otworzył własną wytwórnię, w ramach tego, także inni artyści nagrywają w niej swoje albumy czy utwory muzyczne. Do najbardziej popularnych osób, które korzystają z profesjonalnych muzycznych usług, należy m.in.: Sandra Flyn, Krzysztof Chochlow, DJ Matys czy Filo & Peri.

Podczas wydawania albumy "My way", Marc van Linden współpracował z wieloma znakomitymi artystami, takimi jak m.in.: Adam Sheridan, Martin Roth, Giuseppe Ottaviani, Armada & Funabashi i inni.

Najważniejsze osiągnięcia

Marc van Linden posiada wiele osiągnięć w branży muzycznej. Jest jednak kilka, które zasługuję na szczególne wyróżnienie. Do najbardziej popularnych należy seria utworów i remiksów z cyklu Big in demand must have.

Marc van Linden nie osiada na laurach. Wciąż powstają nowe kompozycje. Jego utwór "Forbidden Love" został niezwykle przychylnie oceniony w branży muzycznej.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Który singel cieszy się największą popularnością?
Marc van Linden wydał wiele singli, jednak największą popularnością i uznaniem cieszy się kawałek "AM 2 PM ", jak również "LH 3293 ".
Jak nazywa się wytwórnia muzyczna Marca von Linden'a?
Wytwórnia muzyczna Marca von Lindena nosi nazwę Midway Records.
Jaką największą pasję oprócz muzyki posiada Marc van Linden?
Marc van Linden oprócz muzyki, kocha podróże, wciąż podróżując w największe zakątki świata, jednocześnie promując swoje utwory.
Który koncert był najbardziej znaczący w karierze artysty?
Marc van Linden zagrał w Wielkiej Brytanii na Vandit Night - Gatecrasher, co było jednym z najbardziej znaczących koncertów.
Który album muzyczny był jednym z najbardziej popularnych?
Album muzyczny My way, który powstał we współpracy ze znakomitymi artystami, jest jednym z najbardziej popularnych w dorobku artystycznym DJ-a.

Fani lubią też

Zobacz też