Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Malina Kowalewski Band

Malina Kowalewski Band

Malina Kowalewski BandSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
zespół grający różne polskie piosenki innych wykonawców

Opis

Powstał na potrzeby programu telewizyjnego "Śpiewające Fortepiany". Składa się (przynajmniej w większości przypadków) z ośmiu osób, które koncertują razem w różnych okolicznościach (nie tylko w telewizji). Grupa często towarzyszy panom ze Śpiewających Fortepianów.

Malina Kowalewski Band to zespół, który powstał specjalnie do programu "Śpiewające Fortepiany". Był on emitowany w TVP w latach 2001-2005. Program prowadził Rudi Schuberth (polski piosenkarz i zapaśnik sumo urodzony w Gdańsku). Formalnie był to teleturniej muzyczny, jednak wyniki były często "delikatnie" ustawiane, by jak najczęściej padał remis.

Malina Kowalewski Band w "Śpiewających Fortepianach"

W programie brały udział dwie drużyny. Kapitanami byli pianiści:

  • Janusz Tylman (czarny fortepian),
  • Czesław Majewski (biały fortepian). 

Do każdej z drużyny dołączało dwoje celebrytów. Drużyny miały za zadanie odgadywać piosenki na podstawie słów wyświetlanych na ekranie. By zobaczyć słowa, drużyny odkrywały numery. Dodatkowo samo odgadnięcie tytułu nie było jeszcze końcem rozgrywki, ponieważ artyści musieli zaśpiewać kawałek piosenki z pamięci. Wiadomo jednak, że uczestnicy wcześniej otrzymywali tytuły, by wiedzieć, czego się spodziewać. Mogli się przygotować do udziału.

Niektóre słowa były pułapkami, przez co drużyna przeciwna przejmowała daną zagadkę. To także było manipulowane przez organizatorów, ponieważ prowadzący sam sterował tymi pułapkami, by drużyny osiągnęły remis (lub by różnica punktów była możliwie niewielka).

W niektórych rundach uczestnicy mieli za zadanie dobrać piosenki do rebusów lub zgadnąć, jakie utwory gra zespół Malina Kowalewski Band. Piosenki biorące udział w rozgrywkach były we wszystkich przypadkach polskojęzyczne.

Co dalej z zespołem Malina Kowalewski Band?

Zespół muzyczny Malina Kowalewski Band nie ograniczył swojej działalności jedynie do programu "Śpiewające Fortepiany". Na co dzień grupa towarzyszyła także Irenie Santor podczas jej występów. 

Liderem kapeli jest Wojciech Kowalewski, który gra na perkusji. Współpracował on m.in. z Big Bandem PRiTV, Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji oraz brał udział w wielu festiwalach, takich jak Jazz Jamboree czy Festiwalach Piosenki w Sopocie, Opolu oraz we Wrocławiu. W swojej karierze miał okazję współpracować także z Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Preisnerem, A. P. Kaczmarkiem, Krzesimirem Dębskim, Anną Marią Jopek czy Wojciechem Karolakiem oraz wieloma innymi kompozytorami. Jako muzyk sesyjny wystąpił na przeszło 300 albumach muzycznych (także tych z muzyką filmową i teatralną). Miał okazję występować także za granicą.

Skład grupy zmienia się w zależności od potrzeb. Malina Kowalewski Band potrafi grać różne gatunki muzyczne, przez co zostali okrzyknięci muzycznym kameleonem przez "The Warsaw Voice".

Przykładowo podczas koncertu w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie zespół Malina Kowalewski Band składał się z:

  • Moniki Szulińskiej (ksylofon, instrumenty perkusyjne),
  • Wojciecha Maliny Kowalewskiego (perkusja, bas),
  • Adama Zająca (skrzypce),
  • Mirosława Romejko (flet, klarnet, saksofon),
  • Joanny Stefańskiej-Matraszek (wokalistka, sopran),
  • Ireneusza Miczka (wokalista, baryton).

Sam koncert był połączeniem klasyki z rozrywką, dzięki czemu publiczność bawiła się tak dobrze, że dwa razy niemal błagała o bis, na co artyści oczywiście się zgodzili. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy zespół Malina Kowalewski Band nadal koncertuje?
Tak, czasem grupa towarzyszy Januszowi Tylmanowi i Czesławowi Majewskiemu.
Czy Malina Kowalewski Band i Śpiewające Fortepiany to ten sam zespół?
Nie. Śpiewające Fortepiany to zespół, który powstał po programie o tym samym tytule. Malina Kowalewski Band grał już w programie i nadal koncertuje.
Czy zespół Malina Kowalewski Band ma swoje piosenki?
Nie, grupa towarzyszy głównie innym muzykom.
Czy Janusz Tylman należy do zespołu Malina Kowalewski Band?
Nie, jest on członkiem Śpiewających Fortepianów.
Kto należy do zespołu Malina Kowalewski Band?
Oprócz lidera skład zespołu często się zmienia, więc trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Fani lubią też

Zobacz też