Lenny Kravitz

Lenny Kravitz

Lenny Kravitz to urodzony w 1964 w Nowym Jorku amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny oraz aktor. Czterokrotny laureat nagrody Grammy.

Lenny Kravitz i początek kariery 

W 1974 roku razem z rodziną przeniósł się do Los Angeles. W tym czasie Lenny Kravitz przez trzy lata śpiewał w chłopięcym chórze kalifornijskim i występował w miejscowej The Metropolitan Opera w takich klasycznych dziełach, jak Czarodziejski flet i Carmen. Gdy skończył piętnaście latodszedł od rodziców i zamieszkał w wynajętym samochodzie. W 1982 roku ukończył Beverly Hills High School, gdzie zaprzyjaźnił się ze Slashem, późniejszym gitarzystą zespołu Guns N’ Roses.

 

W 1989 roku ukazała się jego debiutancka płyta Lenniego Kravitza Let Love Rule. W 1990 roku tworzył razem  z Madonną . Na początku 1991 roku na sklepowe półki trafił drugi album artysty Mama Said, który uzyskał w Stanach Zjednoczonych status złotej płyty. W 1993 roku ukazała się trzecia płyta Are You Gonna Go My Way, która zdobyła miano złotej, miesiąc później platynowej, a w styczniu 1995 roku album miał w USA status podwójnej płyty platynowej. Piosenka jego autorstwa „Are You Gonna Go My Way” została nagrodzona przez MTV tytułem najlepszego męskiego teledysku. W maju drugi album Mama Said został także platynowy. W sierpniu tego roku do grona złotych płyt dołączył Let Love Rule. 

 

Kolejna płyta Circus ukazała się we wrześniu 1995 roku, a w maju 1998 roku do sprzedaży trafiła płyta 5. W październiku 2001 roku została wydana płyta Lenny, w grudniu płyta została platynową, a za utwór „Dig In” Lenny zdobyła czwartą w swojej karierze nagrodę Grammy. Pod koniec 2001 roku stworzył przebój „God Gave Me Everything” w duecie z Mickiem Jaggerem.

 

 

18 maja 2004 roku w sklepach pojawiła się kolejna studyjna płyta Baptism, a 4 lutego 2008 roku ujrzał światło dzienne ósmy album It Is Time for a Love Revolution. W 2011 została wydana studyjna płyta Black And White America.

Lenny Kravitz koncerty w Polsce

Lenny Kravitz pierwszy raz wystąpił w Polsce, koncertując na lotnisku Bemowo w Warszawie w 2004 roku, która była częścią trasy koncertowej, która promowała płytę  Baptism. 20 czerwca 2009 zagrał w ramach krakowskich Wianków. W ramach trasy koncertowej Black and White Europe zagrał w 2011 roku na warszawskim Torwarze. Koncerty Lenniego Kravitza za każdym razem są wielkim wydarzeniem i przyciągają wielu fanów. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

 

Lenny Kravitz - Często zadawane pytania

  • Leonard Albert Kravitz urodził się 26 maja 1964 roku w Nowym Jorku. Jest amerykanskim muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów oraz wokalistą.
  • W czasie swoich młodzieńczych lat śpiewał w chłopięcym chórze kalifornijskim i występował w miejscowej The Metropolitan Opera. W wieku piętnastu lat odszedł od rodziców i zamieszkał w wynajętym samochodzie. Po ukończeniu szkoły w 1982 roku zaprzyjaźnił się ze Slashem, późniejszym gitarzystą zespołu Guns N' Roses.
  • Pierwszym albumem Lennego był "Let Love Rule", którego premiera miała miejsce w 1989 roku. Krytycy zarzucali zbyt duży wpływ twórczości Jimmiego Hendriksa, lecz album zyskał przychylność publiczności.
  • Pierwszy raz w Polsce wystąpił w 2004 roku na lotnisku Bemowo w Warszawie. Koncert był elementem trasy koncertowej promującej album Baptism. 20 czerwca 2009 zagrał w ramach krakowskich Wianków.
  • Lenny Kravitz w 1985 roku poznał aktorkę Lisę Bonet, która znana jest z sitcomu NBC: The Cosby Show. Ożenił się z nią 16 listopada 1987 roku. Mają córkę Zoë Kravitz, która urodziła się 1 grudnia 1988 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Lenny Kravitz
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/