Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters

Kosi

KosiOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Kosi, czyli Marcin Kosiorek, to artysta hiphopowy związany od lat 90-tych ze sceną warszawską. Charakteryzuje go chaotyczny, momentami rwany styl rapowania. Mimo swojej rozpoznawalności i dużego wpływu na muzykę rapową w Polsce, nie wydał żadnego solowego albumu.

Kosi i rozwój kariery muzycznej 

Największą popularność i uznanie przyniosła Kosiemu płyta „W.D.C.S.D. kończy” z debiutanckiego albumu WWO wydanego w 2000 r., na której wystąpił gościnnie. Inne ważne płyty, na których udzielał się Kosi to np. „Świeży materiał” Waca. Przez wiele lat nie zabiegał o szerszą publikę, współpracując głównie z przyjaciółmi w ramach projektów takich jak np. PCP (Północ Centrum Południe z Deluksem oraz krakowskim Intoksynatorem). Zdarzało mu się też kolaborować z bardziej znanymi artystami -  Bez Cenzury, HiFi Bandą i Molestą Ewenement. Obecnie jest aktywnym działaczem szeroko pojętej kultury hiphopowej. Na równi z rapowaniem zajmuje go grafiiti. 

 

Kosiorek współtworzył m.in. grafficiarskie ziny „Linja” i „Uwaga” oraz był związany z magazynami „Moment” i „Ślizg”. Kosi chętnie, także i w 2021 roku, odwiedza festiwale i koncerty, na których nie tylko rapuje, ale także opowiada o historii polskiego hip hopu.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też