Jan-rapowanie

Jan-rapowanie

Najważniejsze informacje 

Jan Stanisław Pasula (pseudonim - Jan-Rapowanie) - to pochodzący z Krakowa raper oraz autor tekstów. Urodził się 21 listopada 1998 roku. Do gatunków muzycznych, w których się specjalizuje należą hip-hop i trap. Uczęszczał do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie. W 2015 roku nielegalnie wydał Notabene Mixtape. Projekt SB Starter pozwolił mu zadebiutować z utworem "Tańczę" (2017 rok). Wytwórnia muzyczna, z którą współpracuje to SBM Label. 

 

Wiele jego piosenek możemy znaleźć na kanale KARWAN TV. Do najpopularniejszych z nich należą "NO CO TAM ŚWIRY XD" oraz "JANEK NIE JEST WCALE". W 2018 roku zdecydował się nawiązać współpracę z wytwórnią muzyczną SB Maffija Label. 

 

Wiele zawdzięcza swojemu przyjacielowi - Kacprowi "Szymanowi" Szymańskiemu. To właśnie on zmobilizował Janka do tworzenia utworów. Jak widać, było warto :) Szyman jest dla Jana-Rapowanie mentorem, który wskazuje mu właściwy kierunek, w jakim powinien podążać (zarówno w muzyce, jak i w życiu). To właśnie on nauczył Janka pracowitości i asertywności. 

Jan-Rapowanie - początki kariery

Rok 2018 był przełomowy dla młodego rapera. To właśnie wtedy zadebiutował ze swoim studyjnym albumem - "NOCNA ZMjANA". Jego produkcją zajął się Nocny. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że wydawnictwo trafiło na listę OLiS, zajmując wysokie 13 miejsce. Promocji doczekały się krążki "Niech to usłyszą" (gościnny udział Szpaka) oraz "Damy radę" (nagrany we współpracy ze Smolastym). Podczas szóstej edycji Młodych Wilków Popkillera, Janek został jej laureatem. Następnie zaproszono go do prowadzenia porannej audycji w Newonce.radio. W "Bolesnych Porankach" oprócz Jana-Rapowanie, uczestniczyli również Arkadiusz "Ras" Sitarz oraz Piotr Kędzierski. 

 

15 marca 2019, Janek wydał swój drugi album - "Plansze", który wydała wytwórnia SB Maffija. Z kolei produkcją ponownie zajął się Nocny. To właśnie ten album odniósł największy sukces w karierze młodego rapera. Znalazło się na nim 12 premierowych piosenek, które od razu przypadły do gustu słuchaczom. "Plansze" uzyskało pierwsze miejsce na wspomnianej wcześniej liście OLiS (sprzedaż miała miejsce w dniach od 15 do 21 marca). Album ten zyskał miano złotej płyty. Kolejnym sukcesem było pokrycie go platyną, dzięki sprzedaniu krążka w ponad 30 tysiącach legalnych egzemplarzach. Jeszcze w tym samym roku, Jan-Rapowanie odniósł kolejny sukces - uzyskał tytuł Odkrycia Roku 2018 w plebiscycie Popkillery. 

 

Janek przyznaje, że album "Plansze" odmienił jego życie. Gdyby nie wydał tej płyty, nie ma pojęcia, czym obecnie by się zajmował. Jest bardzo zadowolony, że obrał w życiu właśnie muzyczną ścieżkę kariery. Cieszy się z wolności, jaką daje mu tworzenie nowych utworów. Koncertowanie wiąże się z pewnym ograniczeniami, dlatego do pełni szczęścia brakuje mu jedynie możliwości podróżowania. Jednak, to właśnie dzięki albumowi "Plansze" poznał wiele fantastycznych osób oraz spełnił swoje marzenia. Pamięta doskonale wszystkie radosne sytuacje, związane ze swoją karierą - telefon z wiadomością o zajęciu pierwszego miejsca na OLiS, uzyskaniu Złotej Płyty, czy w końcu możliwości wystąpienia na Open'erze. 

Dorobek artysty - w skrócie 

Jan-Rapowanie mimo młodego wieku wydał już 4 albumy studyjne. Wszystkie z nich zostały wydane przez wytwórnię SBM Label. Poniżej przedstawiamy listę albumów rapera:

 • NOCNA ZMjANA - 25 maja 2018 (produkcja - Nocny)
 • Plansze - 15 marca 2019 (produkcja - Nocny)
 • Uśmiech - 25 luty 2020 (produkcja - Nocny)
 • Bufor - 11 marca 2022 (produkcja SBM Label)

 Album "Plansze" oraz "Uśmiech" zyskały status platynowych płyt, a ich sprzedaż w Polsce przekroczyła 30 000 egzemplarzy. 

Styl muzyczny rapera

Jan-Rapowanie zasłynął z tworzenia muzyki hip-hopowej. Dzięki swojemu charakterystycznemu flow oraz tworzeniu utworów niosących ze sobą przekaz, zyskał grono wielu fanów. Jego piosenki brzmią naturalnie, autentycznie i przystępnie. Jan-Rapowanie to artysta, który jest młody, ale z pewnością zasługuje na szczególne miejsce w branży muzycznej. Janek współpracuje z wieloma uznanymi artystami. Należą do nich m.in. Kękę, Paluch, Sokół, czy Misia Furtak. 

 

Jan-Rapowanie to artysta, który ma na koncie wiele wartościowych kawałków. Jego utwory są odsłuchiwane miliony razy (np. "Wybory" mają 29 mln wyświetleń). Janek pokazuje, że mimo młodego wieku można tworzyć bardzo dobrą muzykę. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Jan - rapowanie: Reto, Zetha, Young Leosia, Dua Lipa, Iceage, Don Toliver, Years and Years, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Malik Montana, Włodi, Flohio, Pawbeats, Jehnny Beth, AGIM, KennyHoopla, Aksamit, Glass Animals, Qry, Dwa Sławy, Sarius, Trill Pem, Royal Blood, Lewis Capaldi, OKI, Olszakumpel, CatchUp, Kabe, Kinny Zimmer, Inhaler, Białas, Moses Sumney, Skepta, Imagine Dragons, An On Bast, Yola, Sobel, Jacuś, Jurek Przeździecki, Nypel, Margaret, Borixon, Parcels, Gruby Mielzky, Pillow Queens, Stella Bossi, Wac Toja, ERO, Anfisa Letyago, Sokół, Kizo, Bonson, Dziarma, Destroyer, Måneskin, Zdechły Osa, Twenty One Pilots, OIO, Nicole Moudaber, Porridge Radio, Doja Cat, Seasick Steve, Smolasty, Lilly Palmer, Catz N Dogz, Gunna, Taco Hemingway, Przyłu, Słoń, Pezet, The Game, Paco Osuna, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, The Smile, Biffy Clyro, Guzior, VTSS, Avi x Louis Villain, Sky Ferreira, Kukon, Tede, Mimi Webb, Badbadnotgood, KęKę, Jessie Ware, Halsey, The Killers, Chillwagon, Sylvan Esso, Clairo, Tove Lo, Manoid, Sampa The Great, White 2115, Michael Kiwanuka, Żabson, Megan Thee Stallion, Otsochodzi, Dawid Podsiadło, Buszu, Sons Of Kemet, Janusz Walczuk, Miszel, Kalush Orchestra, Little Simz, The Chemical Brothers, Playboi Carti, Cigarettes After Sex, Adam Beyer, Martin Garrix, Paluch,

 

Jan-rapowanie - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Jan-rapowanie wystąpi w: Krakowie, Kołobrzegu
 • Pod pseudonimem Jan-Rapowanie kryje się Jan Stanisław Pasula.
 • Tego niestety nie wiadomo.
 • Jego najnowsza płyta nosi nazwę "Bufor".
 • Jan-Rapowanie występuje m.in. ze Smolastym, Szpakiem, Kękę, Paluchem, Sokołem, czy Misią Furtak.
 • Współpracował z Nocnym oraz wciąż współpracuje z wytwórnią muzyczną SBM Label.
 • Jego najlepszym wspomnieniem jest pobyt w Sopocie, który miał miejsce na początku lipca. Była noc, a Janek patrzył w gwiazdy, podczas gdy fale uderzały w molo. Gdyby mógł powrócić do dowolnego momentu w życiu, wybrałby właśnie ten.
 • Jest to utwór "Jutro".
 • Należą do nich Białas oraz Guzior.
 • Jego nazwa to @janekoficjalnie.
 • Jest to "Paragraf 22", którą czytał jako nastolatek.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Jan-rapowanie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Jan-rapowanie BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kraków
sprawdzanie dostępności
od 235 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
sprawdzanie dostępności
od 155 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
sprawdzanie dostępności
od 155 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kołobrzeg
sprawdzanie dostępności
od 399 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kołobrzeg
sprawdzanie dostępności
od 100 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kołobrzeg
sprawdzanie dostępności
od 219 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kołobrzeg
sprawdzanie dostępności
od 219 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kołobrzeg
31.07
sprawdzanie dostępności
od 219 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/