Iron Maiden
Iron Maiden

Iron Maiden

Iron Maiden to angielski zespół heavymetalowy pochodzący z Leyton. Grupa powstała w grudniu 1975 roku. Artyści grają klasyczny heavy metal z elementami progresywnymi. Muzyka oparta jest na ostrych, ale szlachetnych i melodyjnych riffach gitarowych.

 

Iron Maiden nagrali 39 albumów - 16 studyjnych, 12 koncertowych, 4 EPki, oraz 7 kompilacji. Muzycy z Iron Maiden uważani są za pionierów nowej fali brytyjskiego heavy metalu. „Żelazna Dziewica” zyskała miano jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych zespołów w gatunku. Zespół jest też jednym z najbardziej wpływowych w dziejach rocka.

Członkowie oraz liczne nagrody zespołu Iron Maiden

Liderem grupy jest basista Steve Harris. Pozostali członkowie to: Dave Murray, Adrian Smith, Bruce Dickinson, Nicko McBrain i Janick Gers. Iron Maiden otrzymało setki nagród muzycznych, w tym statuetkę Grammy, Brit Awards 2009, Silver Clef Award, Nordoff Robbins Award oraz Ivor Novello Awards – za wielkie osiągnięcia na arenie międzynarodowej i wkład w rozwój muzyki brytyjskiej. 

 

Iron Maiden mieli wielki wpływ na rozwój ciężkiej muzyki: stworzyli wiele ikonicznych albumów np. Iron Maiden, The Number of the Beast, Killers czy Brave New World Somewhere in Time. To oni wydali takie numery jak: The Phantom of the Opera, Run to the Hills, Fear of the Dark, The Trooper, Hallowed By Thy Name - to absolutne klasyki w historii muzyki.

 

Iron Maiden jest wierny swoim zasadom. Zespół m.in. nie wyraził zainteresowania zarówno nominacją, jak i głosowaniem fanów, którzy chcieli przyjęcia Iron Maiden do Rock And Roll Hall Of Fame. Muzycy zrezygnowali też ze wzięcia udziału w ceremonii rozdania statuetek Grammy Awards. Iron Maiden jest jedną z najbardziej utytułowanych oraz bezkompromisowych formacji heavymetalowych w historii rocka, jednocześnie odnosząc imponujący sukces komercyjny.

 

Grupa znana jest również z  maskotki imieniem Eddie. Eddie widniał na większości okładek albumów i singli Iron Maiden, jest również stałym elementem scenografii koncertów Iron Maiden.

Koncerty Iron Maiden

Iron Maiden nie przestaje grać i rusza w światową trasę Legacy of the Beast World Tour 2018/19. Iron Maiden w Polsce wystąpił ostatnio w 2018 roku w Tauron Arena Kraków. Supportem była formacja Tremonti - zespół Marka Tremontiego, znanego również z Alter Bridge!  Najbliższy koncert Iron Maiden w Polsce odbędzie się 5 lipca 2020 roku w Warszawie. Gościem specjalnym koncertu będzie Within Temptation, a zespołem otwierającym Lord Of The. Koncerty formacji to duża dawka emocji i wydarzenie, które na długo zapada w pamięci. 

 

 

Iron Maiden - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Iron Maiden wystąpi w: Warszawie
  • Tak.
  • Koncert Iron Maiden odbędzie się 11 czerwca 2021 roku na PGE Narodowym.
  • Gościem specjalnym koncertu Iron Maiden w Polsce będzie zespół Within Temptation.
  • Limit biletów na koncert Iron Maiden w Polsce wynosi 4 sztuki.
  • Tak, opłata dodatkowa wynosi 15 złotych.
  • Bilety na koncert Iron Maiden w Warszawie zaczynają się od 179 złotych.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Iron Maiden
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Iron Maiden BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Warszawa
24.07
niedziela, 16:30
PGE Narodowy
sprawdzanie dostępności
od 179 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/