Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Irie Ites feat. Chezidek

Irie Ites feat. Chezidek

Irie Ites feat. ChezidekOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Jeden z najbardziej rozchwytywanych artystów współczesnego roots reggae z Jamajki przybywa z czołowymi europejskimi aktywistami reggae, by zaprezentować niedawno wydany wspólny album "Never Stop".

Urodzony jako Desbert Johnson, Chezidek pochodzi z małego miasteczka St. Ann’s Bay w rejonie St. Ann na Jamajce. Od najmłodszych lat śpiewał na szkolnych koncertach, był też członkiem St. Ann's Bay Marching Band. Po ukończeniu szkoły występował z lokalnymi sound systemami jako Chilla Rinch, śpiewając i grając jako DJ na różnych pokazach tańca i konkursach talentów.

W Kingston związał się z Philipem "Fatisem" Burrellem z Xterminator Production i w 2002 roku nagrał swój pierwszy album "Harvest Time".

"Call Pon Dem" z jego albumu "Inna Di Road" pojawił się w fikcyjnej stacji radiowej Massive B Sound System w grze "Grand Theft Auto IV".

Chezidek zagrał dziesiątki tras koncertowych na całym świecie. W 2010 roku dotarł również na Ostróda Reggae Festival, gdzie wystąpił z zespołem Dub Akon.

"Never Stop" (2023) to czternasty album Chezideka, wyprodukowany przez Irie Ites Records i przypieczętowujący współpracę artysty z francuską wytwórnią. Chezidek i Irie Ites poznali się w 2001 roku. Od tego czasu ukazało się kilka singli wyprodukowanych przez Irie Ites, takich jak przebój "Bun Di Ganja".

Instrumentalne utwory na nowym albumie grane są przez wielkie nazwiska reggae, takie jak Mafia & Fluxy, Roots Radics, Earl Chinna Smith, Dean Fraser, Bongo Herman, The Ligerians, Naram, Russ D czy Irie Ites.

Irie Ites

Irie Ites to sound systemowy show DJ-ski i od 23 lat jedni z najbardziej znanych i płodnych producentów reggae w Europie. Reprezentowani są na scenie przez selecta Jericho, który regularnie występuje z największymi jamajskimi wokalistami. Irie Ites to także kolektyw ludzi z pasją, których celem jest rozpowszechnianie i promowanie reggae we wszystkich jego formach. Początkowo zorganizowani w stowarzyszenie, następnie przekształcili się w firmę działającą jako studio nagraniowe, dystrybutor płyt, producent własnego piwa Irie Ites, agencja bookingowa czy organizator imprez. Wydali 24 albumy na CD, 10 albumów na winylach i ponad 100 winylowych singli.

Kategorie:reggae

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też