Felix Jaehn

Felix Jaehn

Felix Jaehn to niemiecki DJ producent muzyczny i twórca remiksów, poruszający się w muzyce house przeplatającej się z muzyką pop, koncertujący na całym świecie. Zdobył międzynarodowy rozgłos remiksem piosenki “Cheerleader” jamajskiego piosenkarza Omiego. Utwór wspiął się na pierwsze miejsca list przebojów w wielu krajach na świecie oraz listy Billboard Hot 100 w roku 2015.

 

Felix Jaehn - informacje o artyście

Felix Jaehn urodził się w Hamburgu w roku 1994. Zanim zwrócił uwagę na DJ-owanie, uczył się gry na skrzypcach klasycznych. Dorastał w Schönberg niedaleko Wismaru w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, gdzie ukończył Ernst Barlach Gymnasium. W wieku 17 lat przeprowadził się do Londynu i uczęszczał do Point Blank Music School, później wrócił do Hamburga. Studiował też biznes i administrację na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Muzyk pojawił się na międzynarodowej scenie w połowie 2010 roku, kiedy tropikalny house stawał się jednym z najpopularniejszych trendów w muzyce tanecznej. 

 

Felix Jaehn to artysta poruszający się głównie w nurcie muzyki house, ale korzysta także z muzyki soul, funk, pop i reggae. Artysta stara się przedstawiać w swoich utworach pozytywne przesłanie i tzw. “dobre wibracje”. Współpracuje z takimi twórcami, jak Calvin Harris, Alok, Mike Williams, Dmitri Vegas & Like Mike, Robin Schulz, VIZE i NOTD.

 

Debiutancki singiel Feliksa, “Sommer am Meer”, pojawił się w sierpniu 2013 roku. W roku 2014 muzyka wydał kilka dobrze przyjętych singli, w tym “Dance with Me” z udziałem Thallie Ann Seenyen oraz “Shine” z Linying i Freddym Verano. Ale zrobiło się o nim naprawdę głośno, gdy wydał singiel „Cheerleader”.  Dzięki popularności remiksu, jamajski wokalista Omi podbił światowe listy przebojów. Kolejnym utworem, który zyskał dużą popularność był „Ain’t Nobody (Loves Me Better)”, będący coverem utworu “Ain’t Nobody” amerykańskiego duetu Rufus and Chaka Khan. Kilka hitów z tego okresu znalazło się na pierwszym longplayu Niemca w 2018 roku.

 

Pod koniec 2015 roku Jaehn założył duet Eff z piosenkarzem Markiem Forsterem , a ich debiutancki singiel „Stimme” przez trzy tygodnie był na szczycie niemieckiej listy singli. Rok 2016 to kolejne udane single i kolaboracje, w tym “Can’t Go Home” z Adamem Lambertem i Stevem Aoki czy “Bonfire” z ALMA. “Dance with Me” to ponowna współpraca z Thallie Ann Seenyen.  “Hot2Touch” to z kolei kolaboracja z Alexem Aiono i Height w roku 2017.

 

Kolejny rok to debiutancki album Felixa, zatytułowany “I”. Płytę poprzedzał singiel “Like a Riddle”, nad którym artysta pracował z Hearts & Colors i Adamem Triggerem. Współpraca z Vize i Miss Li zaowocowała piosenką “Close Your Eyes” - ten utwór dotarł do 21 miejsca na liście przebojów w Niemczech. Kolejne single Felixa z 2020 i 2021 roku, takie jak “No Therapy” (tutaj pomagali Nea i Bryn Christopher), “One More Time” (Robin Schulz i Alida) oraz “When the Lights Are Low” (Toby Romeo i Faulhaber) znalazły się na listach w pierwszej czterdziestce. Niektóre z tych utworów można znaleźć na drugim albumie Felixa Jaehna. “Breathe”, z października 2021.

Felix Jaehn - bilety

Wiemy już, jak bawił się Felix Jaehn w Polsce. W 2016 roku DJ grał koncert w Gdańsku i tak o nim pisał w mediach społecznościowych: “To był jeden z najlepszych koncertów, jakie dotychczas grałem. Dziękuję! - Felix Jaehn”. Koncerty Felix Jaehn  to na pewno niezapomniane przeżycie dla każdego fana muzyki elektronicznej, a bilety na nie sprzedają się niezwykle szybko.

 

Felix Jaehn - Często zadawane pytania

  • Felix Jaehn nagrał dotychczas 2 albumy studyjne “I” z 2018 oraz “Breathe” z 2021, EP-kę zatytułowaną po prostu “Felix Jaehn” (2016), album z remiksami “I Remixed” (2018), mix DJ-ski “Felix Jaehn: Pride 2020” (2020) oraz ponad dwadzieścia singli.
  • Felix Jaehn jako DJ i producent muzyczny specjalizuje się w muzyce tropical house, tworząc klimatyczne, jednak wciąż zorientowane na pop utwory.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Felix Jaehn
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/