Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungkryminalny-poznan-prezentuje
Home Artysta Evanescence

Evanescence

EvanescenceOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Oficjalny początek działalności zespołu Evanescence to 1995 roku, ale formacja kształtowała się na przestrzeni kilku poprzednich lat. Wszystko rozpoczęło się od duetu Amy Lee - obecnej wokalistki i założycielki zespołu - i Bena Moody'ego- gitarzysty i autora tekstów, którzy pierwsze wspólne kroki muzyczne stawiali już w liceum, stopniowo próbując odnaleźć własny styl muzyczny. 

O zespole

Twórczość Evanescence balansuje na granicy rocka i metalu, bazując mocno na stylu gotyckim. Ich muzyki nie da się jednak zaszufladkować do jednej kategorii. Łącząc brzmienia hard rockowe, punst grunge'u czy nawet chamber pop'u- formacja należy z pewnością do czołówki najoryginalniejszych zespołów międzynarodowej sceny muzycznej.

 

Formacja ma na koncie trzy EP'ki i jedną pełnometrażową demówkę, zatytułowaną "Origin". Pierwszy album zespołu to wydana w 2003 roku płyta "Fallen", która okazała się wyjątkowym sukcesem. Evanescence otrzymało nagrodę Grammy dla najlepszego debiutu i hard rockowego utworu za singiel "Bring me to life". Kawałek został nagrany z gościnnym udziałem Paula McCoya z zespołu 12 Stones i pojawił się także w soundtrack'u filmu "Daredevil". Drugi singiel z płyty "Fallen" równie szybko zdobył uznanie krytyków i fanów z całego świata, błyskawicznie wskakując do listy Top 10 międzynarodowej sprzedaży!

 

Płyta sprzedała się w sumie w blisko 14 milionach egzemplarzy i zdobyła status złotej w 25 krajach. Trzy lata później na półkach sklepowych pojawiła się płyta "The open door", której sprzedaż sięgnęła ok. 5 milionów egzemplarzy, a ostatni wydany album studyjny miał swoją premierę w 2011 roku. 

Evanescence koncert online

Wokalista zespołu Amy Lee zorganizowała koncert online dzięki czemu przyłączyła się do akcji #stayathome, w Polsce znanej jako #zostańwdomu. Artystka w zaciszu swojego domu zaprezentowała utwory zespołu Evanescence. Podczas streamu komunikowała się z fanami, którzy zostawiali same pozytywne komentarze. 

 

Skład zespołu Evanescence

  •  Amy Lee- wokal, instrumenty klawiszowe
  • Troy McLawhorn – gitara rytmiczna
  • Tim McCord – gitara basowa
  • Will Hunt – perkusja
  • Jen Majura – gitara prowadząca

Evanescence koncerty 

Evanescence to jeden z najbardziej znanych zespołów na świecie. Koncerty Evanescence przyciągają fanów z całego świata, którzy chcą na żywo usłyszeć przeboje z repertuaru grupu takie jak między innymi My Immortal czy Better Without You. Evanescence w Polsce wystąpił w 2021 roku w Gliwicach, była to wspólna trasa koncertowa Evanescence i Within Temptation.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy i gdzie Evanescence wystąpił po raz pierwszy w Polsce?
Pierwszy koncert Evanescence odbył się 20 czerwca 2017 roku w hali COS Torwar Warszawa. Jako support zagrał zespół Strażacy, laureat Jarocin Festiwal 2016.
Kto założył grupę Evanescence?
Grupa została założona przez wokalistkę Amy Lee oraz gitarzystę Bena Moody'ego.
Co oznacza nazwa Evanescence?
Nazwa zespołu w języku angielskim oznacza efemeryczność – przelotność, zanikanie.
Jakie są najpopularniejsze utwory Evanescence?
Grupa najbardziej jest znana z utworów "Bring Me To Life", "My Immortal", "Going Under".
Jakie są inspiracje zespołu?
Wśród swoich inspiracji, Evanescence wymienia takie zespoły jak: Bjork, Danny Elfman czy Tori Amos.
Jakie nagrody i wyróżnienia zdobyła grupa?
Grupa Evanescence zdobyła dwie nagrody Grammy za album „Fallen”, a w całej swojej karierze była nominowana siedem razy do tego prestiżowego wyróżnienia.
Ile koncertów zagrał zespół?
Evanescence do tej pory wystąpiło w 49 krajach grając blisko 600 koncertów.
Czy Evanescence wykonuje covery innych zespołów?
Na swoim koncie mają covery takich grup, jak m.in.: The Smashing Pumpkins, Korn, Soundgarden, The Doors, Nirvana oraz Led Zeppelin.
Jak nazywa się wokalista Evanescence?
Wokalistą zespołu jest Amy Lee.
Z jakimi zespołami współpracuje Amy Lee?
Liderka Evanescence chętnie współpracuje wokalnie również z innymi zespołami, nagrywała wspólnie zespołem Korn, Seether oraz The Damning Well.

Fani lubią też

Zobacz też