Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

Dog Eat DogOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Dog Eat Dog -  amerykańska grupa pochodząca z Bergen, New Jersey. Uznawani za jeden z pierwszych zespołów, które  połączyły hardcore punk z rapem. Świat usłyszał o nich gdy w 1995 roku zdobyli nagrodę MTV Music Awards w kategorii „Breakthrough Artist of the Year" (czyli najbardziej nowatorski zespół roku).

 

„Prześcignęli" wtedy takich artystów, jak Alanis Morisette, Portishead czy Weezer. Komercyjny sukces zapewniły im kawałki "No Fronts", "Expect the Unexpected" czy "Who's the King". Od wydania pierwszego albumu, zespół eksperymentował z różnymi stylami, wprowadzając do swojej muzyki również elementy funku, ska i hip hopu. 

Dog Eat Dog - informacje o zespole 

Amerykański zespół Dog Eat Dog w Polsce! Grupa niesamowicie uzdolnionych, wyluzowanych artystów z okazji 25-lecia swojego albumu "Play Games" postanowiła ponownie nas odwiedzić. Dzięki temu już jesienią tego roku będziemy mogli udać się na niezapomnianą imprezę, wybrzmiewającą hitami takimi jak "No Fronts", "Who's the King?", "Expect the Unexpected" oraz "If These Are Good Times". Dog Eat Dog zapewnia kilkadziesiąt minut zabawy z mieszanką hardcore, rapu i metalu, doprawioną niespotykanym optymizmem i pozytywną energią.

 

Zespół powstał w 1990 roku w New Jersey, jego aktualny skład wygląda następująco: John Connor (wokal), Dave Neabore (gitara basowa, chórki), Brandon Finley (perkusja) i Roger Haemmerli (gitara). Zaczęli grając w piwnicach swoich przyjaciół żeby stopniowo osiągnąć sukces. Artyści występowali w lokalnych klubach, co zaowocowało nagraniem demo składającym się z pięciu piosenek. Trafiło ono w ręce Billy' ego Graziadei, który przekazał je pracownikowi A&R w Roadrunner Records. W tym momencie rozpoczęła się kariera Dog Eat Dog, podpisali kontrakt z wytwórnią i wydali składający się z sześciu piosenek Warrant EP.

 

Już w 1994 ukazał się ich debiutancki album "All Boro Kings", a następnie w 1996 "Play Games". W roku 1995 grupa została nagrodzona VMA MTV w kategorii debiut roku. Niedługo po tym nastąpiła ogromna trasa koncertowa. Dopiero trzy lata później powstał trzeci album zatytułowany "Amped", niestety nie przyniósł on oczekiwanych rezultatów. Dog Eat Dog postanowili rozstać się z wytwórnią Road Runner, z którą pracowali niespełna siedem lat. W odpowiedzi na koniec współpracy, Road Runner w maju 2001 roku wydało In The Dog House: The Best and The Rest. Zespół kontynuował trasę po Europie na własną rękę.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 3.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też