Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Daniil Orlov

Daniil Orlov

Daniil OrlovOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Daniil Orlov urodził się w 1987 roku w Taszkiencie w Uzbekistanie. W 2006 roku ukończył Szkołę Tańca i Choreografii Narodowej, stając się solistą Teatru i Opery w Taszkiencie. W 2008 roku dołączył do Moscow City Ballet jako główny tancerz. Repertuar Daniila obejmuje spektakle: "Śpiąca Królewna", "Jezioro Łabędzie", "Romeo i Julia", "Dziadek do Orzechów" oraz "Don Kichot".

Daniil Orlov – spektakle, wydarzenia

Połączenie precyzji, perfekcja i pasji to cechy, za które widzowie na całym świecie pokochali Danilla Orlova. Spektakle z udziałem artysty to klasyczny balet w najlepszym wykonaniu.

W jakich rolach widzowie mogą obejrzeć Daniila Orlova? Bilety na balet są okazją do spotkania z artystą. Tancerz występuje m.in. jako: książę Desire w "Śpiącej królewnie", książę Zygfryd i Von Rothbarta w "Jeziorze łabędzim", Tybalt w "Romeo i Julii", Albert w "Giselle", Herr Drosselmeyer w "Dziadku do orzechów", "Espada w Don Kichocie" i wiele innych głównych ról.

Balet fabularny, który umiłował sobie tancerz, jest kwintesencją rosyjskiej kultury artystycznej. Łączy w sobie bowiem wirtuozerię tańca, technikę na najwyższym poziomie, złożoną choreografię narrację i urzekającą muzykę, co w całości tworzy doskonałe doświadczenie taneczne.

Krytycy są zgodni, że Moscow City Ballet tworzy sztukę, która zachwyca i wzrusza nawet te osoby, które na co dzień nie są związane z tańcem. Doświadczeń tych nie sposób opisać – trzeba ich doświadczyć.

Bilety na bieżące wydarzenia i spektakle można nabyć bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem portalu eBilet.pl

Daniil Orlov – bilety na spektakle

Daniil Orlov tańczy jako tancerz główny obok takich znakomitych artystów jak: Talgat Kozhabaev, Kanat, Nadyrbek Uulu i Andrei Zhuravlev, a także uzdolnionych prima balerin z Moscow City Ballet - Yulii Zhuravlevej, Iriny Adilovej i Liliyi Oryekhovej.

Zespół Daniila Orlova pełen jest najlepszych rosyjskich tancerzy, pięknej bajkowej scenografii i oszałamiających kostiumów. Tancerze występują ze swoim repertuarem na całym świecie, w tym również w Polsce.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakich wydarzeniach brał dotychczas udział Daniil Orlov?
Daniil Orlov brał udział w licznych przedstawieniach tanecznych, wśród których warto wymienić: "Jezioro Łabędzie", "Śpiącą Królewnę", "Romeo i Julię", "Gisselle", "Dziadka do orzechów" czy "Don Kichota".
Kiedy zaczęła się kariera Daniila Orlova?
Kariera Daniila Orlova rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy po ukończeniu Szkoły Tańca i Choreografii Narodowej został zatrudniony w Teatrze i Operze w Tekeszkencie. W 2008 roku Daniil Orlov dołączył do Moscow City Ballet jako tancerz główny i kontynuuje swoją karierę w tym prestiżowym zespole do dziś.

Fani lubią też

Zobacz też