Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dominika Płonka

Dominika Płonka

Dominika PłonkaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Dominika Płonka to utalentowana wokalistka i autorka tekstów. Jej cechą charakterystyczną jest specyficzny głos, którego nie można pomylić z nikim innym. Szerszej publiczności dała się poznać singlem "Na jaw", którym udowodniła, że dobrze czuje się w każdej stylistyce. Nie tylko śpiewa, do czego przyzwyczaiła już swoich fanów, ale również rapuje, a bity utrzymane są w klimacie UK garage/2step. W utworze czuć naturalne brzmienie, oryginalność i świeżość. Tekst piosenki napisała sama artystka po raz kolejny udowadniając, że i w roli tekściarza sprawdza się idealnie. 

 Codzienne sytuacje w niecodziennym wydaniu

Skąd Dominika czerpie inspiracje do swoich kawałków? Artystka lubi pisać o codziennych sytuacjach, z którymi może utożsamić się odbiorca. O wiele łatwiej pisze jej się o złamanym sercu, jednak w swoim dorobku ma również szczęśliwe piosenki, które wywołają w słuchaczach pozytywne nastawienie. Najbardziej stresujący moment to dla niej czas przed wydaniem singla. Wtedy wokalistka najbardziej zastanawia się, czy to co stworzyła jest na tyle dobre, by puścić to w świat. Podobna sytuacja miała miejsce przy wspomnianej wcześniej piosence "Na jaw". Rapowe wstawki sprawiły, że piosenkarka bała się jak utwór zostanie odebrany przez świat hip-hopu. Na szczęście kawałek został przyjęty bardzo entuzjastycznie. 

Dominika Płonka dała się poznać jako osoba otwarta, szczera, uśmiechnięta i pozytywna. Jako artystkę wyróżnia ją luźny wokal i bardzo emocjonalne teksty. Za tym co robi i jak śpiewa stoi ogromna autentyczność. Artystka nikogo nie udaje, jest sobą i właśnie to widz dostrzega w pierwszej kolejności. Teksty jej piosenek skonstruowane są w taki sposób, że odbiorca znajdzie w nich cząstkę siebie. Słowa uderzają w ludzką wrażliwość. 

Najważniejsze momenty w karierze

Artystka ma na swoim koncie również owocne współprace z producentami muzycznymi. Jej koncerty można oglądać na kanale YouTube i Facebooku. Od czego zaczęła się jej wielka przygoda z muzyką? Początek projektu miał miejsce w 2020 roku kiedy Dominika wydała swój pierwszy singiel "Iliahtida". Po nim jej kariera muzyczna poszybowała w górę. 

Jednym z najważniejszych kawałków w jej dorobku jest "Księżyc klik" który stworzyła wraz ze swoim bratem. Dafeatem nadał piosence odmienne, elektroniczne brzmienie. Propozycja artystki, która odbiegała od tego co do tej pory pokazała to singiel "Trzy zestawy". Utrzymany jest w klimacie popowo-soulowym i odznacza się spokojniejszym brzmieniem. 

W jej życiu zawodowym dużo się dzieje, oprócz kariery muzycznej sprawdza się jako project manager w agencji consultingowej. Uważa, że to praca w tym miejscu nauczyła ją systematyczności. Z powodzeniem nie tylko tworzy muzykę, ale również promuje ją w sieci. W kawałkach Dominiki słychać inspirację  takimi gwiazdami jak Snoh Aalegra, Jorję Smith czy Amy Lou. Z powodzeniem zajmuje się również fotografowaniem. Na swoim koncie ma również pierwsze okładki i klipy. 

Najnowsze projekty utalentowanej artystki

Rok 2023 przyniósł artystce piosenkę w stylu R&B. Utwór "Po co ten stres" ma prosty przekaz i ciekawe brzmienie. Jest to mieszanka która sprawia, że nie sposób się od niego oderwać. Widać, że młoda artystka bawi się różnymi stylami muzycznymi. Z powodzeniem łączy soul, pop oraz alternatywny hip- hop. Dominika cały czas prężnie rozwija się jako wokalistka. W kwietniu wydała singiel "czas demona" do którego zwrotkę dołożył Marceli Bober. Cały czas występuje również dla swojej publiczności. Mogliśmy ją zobaczyć m.in. na NEXT FEST Music Showcase & Conference 2023. 

Kategorie:wokalistki

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Dlaczego nie występuje pod pseudonimem?
Ponieważ jej utwory, to ona sama. Występując pod zmienionym nazwiskiem nie czułaby się dobrze. Utożsamia się z tym o pisze, więc takie rozwiązanie sprawia, że jest jeszcze bardziej autentyczna.
Jakie tematy porusza w swojej twórczości?
Każda piosenka to osobiste doświadczenia artystki.
W jakim celu pisze swoje utwory?
By ukoiły one kogoś, kto tego potrzebuje.
Z jakimi artystami współpracowała?
Współpracowała m.in. z Miroff, Wuja HZG czy runforrest.
Z jakimi producentami miała okazje działać?
Z Gabryą Cichy Cicho oraz Gribble.

Fani lubią też

Zobacz też