Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Big Band Solna feat. Sonar

Big Band Solna feat. Sonar

Big Band Solna feat. SonarOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Big Band Solna feat. Sonar to bardzo świeży projekt muzyczny, który współpracę nawiązał w 2023 roku. Poznańska orkiestra Big Band Solna zabierze bowiem w niezwykłą podróż muzyczną wraz z zespołem Sonar. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Kim są Big Band Solna i Sonar?

To niezwykły projekt muzyczny, który powstał na potrzeby Enter Enea Festival 2023 w Poznaniu. Występ jest zwieńczeniem wielu sukcesów, jakie artyści ci odnieśli w ciągu ostatnich kilku lat. Bogatym dorobkiem pochwalić mogą się zarówno członkowie orkiestry Big Band Solna, jak i zespołu Sonar. I choć ich współpraca nawiązała się w związku z festiwalem muzycznym – historia obu tych formacji sięga znacznie wcześniej.

Big Band Solna – orkiestra na miarę XXI wieku

Pochodzący z Poznania Big Band Solna to niezwykła orkiestra ze Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza. W jej szeregach znajduję się wyłącznie najbardziej uzdolnieni uczniowie, a je historia tego zespołu sięgają już 2005 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy orkiestra wystąpiła 20 grudnia w trakcie koncertu z okazji Świąt Bożego Narodzenia, który odbył się w Auli UAM.

Od tamtej pory nic się nie zmieniło – poza składem uczniów, którzy co kilka lat wymieniają się wraz z odejściem z orkiestry absolwentów. Niezmiennie od lat Big Band Solna trzyma najwyższy poziom, a dyryguje nim mgr. Mariusz Pikulski. W w jego składzie znajdziemy zarówno flety, trąbki, puzony, saksofony, jak i sekcję rytmiczną, w której znalazły się instrumenty takie jak fortepian, gitara, gitara, a nawet i perkusja! Co więcej, orkiestra ta wielokrotnie występowała w kraju oraz za granicą. Ich występy w Niemczech, Hiszpanii i Szwecji.

Sonar – zespół

Trio muzyczne Sonar to niezwykle ciekawy zespół, w którego skład wchodzi Lena Osińska (wokalistyka) Łukasz Stachurko (producent muzyczny) oraz Artur Bogusławski (pianista). Ich drogi po raz pierwszy przecięły się w 2015 roku, kiedy to w mieszkaniu Łukasza pojawiła się zaproszona na casting do nowego projektu Lena. Znana już wtedy z programu telewizji TVP2 "The Voice of Poland".. Od tamtej pory wydali oni już razem 3 albumy – "Pętle" (2016), "Torino" (2018) i "S3" (2021). Co więcej, trio ma na swoim koncie także występy na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival oraz Męskim Graniu.

Już pierwszy z ich krążków okazał się dużym sukcesem, a na płycie tej wystąpili także Ras, Ten Typ Mes, Holak i Otsochodzi. Po 2 latach wydali natomiast "albumu Torino", za który utrzymali oni nominację w kategorii "Muzyka elektroniczna" do nagrody Fryderyk. W pracy nad materiałem do ostatniej płyty pomogła im natomiast wytwórnia FONOBO Label. W ich muzyce można za to znaleźć inspiracje triphopem, jazzem i elektroniką.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Od kiedy istnieją Big Band Solna feat. Sonar?
Projekt ten powstał w 2023 roku, aczkolwiek historia obu zespołów jest dłuższa. Big Band Solna powstał bowiem w 2005 roku, podczas gdy zespół Sonar stworzono w 2015 roku.
Jak powstał projekt muzyczny Big Band Solna feat. Sonar?
Projekt ten został stworzony na potrzeby Enter Enea Festival 2023 w Poznaniu.

Fani lubią też

Zobacz też