emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta As Night Falls

As Night Falls

As Night FallsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

As Night Falls to unikalny zespół symfoniczno-metalowy, który działa na scenie muzycznej już od 2010 roku.

Powstanie zespołu i jego członkowie

Zespół As Night Falls powstał w 2010 roku z inicjatywy Anny Achtelik (która w zespole odpowiada za wokal) oraz Pawła Dylewskiego (grającego na gitarze). Zaprosili oni znajomych muzyków, którzy należeli wraz z nimi do ich wcześniejszych zespołów. Byli to Łukasz Hatłas, który gra na basie i Darek Markiewicz, odpowiedzialny za perkusję. Po paru spotkaniach mających na celu wyłonienie klawiszowca, do As Night Falls wybrano również Łukasza Siwego.

Z upływem lat skład zespołu uległ zmianie i dzisiaj zespół tworzą następujący muzycy:

  • Anna Achtelik – odpowiedzialna za wokal,
  • Łukasz Siwy – grający na pianinie,
  • Wojciech Muchowicz – perkusista,
  • Paweł Siruga – basista,
  • Damian Kubiaczyk – grający na gitarze.

Ich muzyka to utwory zarówno z gatunku klasycznego metalu jak i metalu symfonicznego, a niekiedy muzyki elektronicznej z graniem progresywnym. Za teksty odpowiedzialni są zarówno członkowie zespołu As Night Falls jak i osoby z zewnątrz, m. in. Michał Libiszewski, Krystian Kukliński oraz Paul Thomson.

Twórczość zespołu As Night Falls

Zespół tworzy wiele własnych kawałków, ma na swoim koncie dwie EP-ki oraz dwie płyty. Grają ponadto wiele koncertów, zarówno własnych jak i jako support.

Pierwsza EP-ka zespołu As Night Falls miała swoją premierę 6 kwietnia 2012 roku i nosi tytuł "My Secret Place". Zawiera 4 oryginalne utwory. Swoją drugą EP-kę zespół wypuścił 1 sierpnia 2014 roku. Została ona zatytułowana "From Grace to Oblivion". Również składa się z czterech utworów, w tym z "Final Destination" oraz "From Grace to Oblivion". EP-ka została wyprodukowana przez Jörg’a Uken’a i Soundlodge Studio.

Swoją debiutancką płytę zespół wypuścił dwa lata później, 25 września 2016 roku. Album nosi tytuł "Embrace The Journey" i zawiera 11 kawałków, w tym takie utwory jak "Eternal Dance" czy "Lost in Words". Za tekst odpowiedzialny był Darek Markiewicz.

1 lipca 2021 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej "Awareness". Jest to album koncepcyjny - zespół skupił się na emocjach, problemach psychicznych czy procesach motywacji. Utwory obrazują świadomość tego co, każdy z nas przeżywa w swoim wnętrzu. Do współpracy zaproszony został Mikołaj Bienek, który odpowiadał za aranże chóru. Za produkcję odpowiadała firma Zima Productions.

Zespół As Night Falls kontynuuje tworzenie nowej muzyki i gra koncerty nie tylko w Polsce, ale i za granicą. 6 grudnia 2022 r. zespół wypuścił nowy singiel zatytułowany "Szepty", który jest jednym z nielicznych piosenek tej grupy muzycznej, która została wydana w polskiej wersji językowej. Na początku 2023 roku wyruszyli w międzynarodową trasę koncertową wraz z zespołem Hyperstasis, odwiedzając takie kraje jak Niemcy, Holandia i Wielka Brytania.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jacy artyści wchodzą w skład zespołu As Night Falls?
Zespół składa się z pięciu członków. Aktualnie są to: Anna Achtelik (wokal), Wojciech Muchowicz (perkusja), Łukasz Siwy (pianino, synth), Paweł Siruga (bas) oraz Damian Kubiaczyk (gitara).
Jakie piosenki zostały stworzone przez zespół As Night Falls?
Wśród wielu utworów zespołu znajdują się m. in. takie piosenki jak „Eternal Dance”, „My memory”, „Final Destination”, „Never Look Back”, Awareness”, „From Grace To Oblivion”, „Stronger” oraz „My Secret Place”.
Z kim współpracowali członkowie As Night Falls?
Zespół współpracował z wieloma znanymi artystami. As Night Falls był m. in. supportem dla takich gwiazd jak Liv Kristine, Antimatter, Tarja Turunen, Antrosis czy Eluveitie.
W którym roku powstał zespół As Night Falls?
Zespół powstał w 2010 roku w Katowicach i od tego czasu nieprzerwanie gra, koncertując w Polsce i za granicą. Został założony z inicjatywy Anny Achtelik oraz Pawła Dylewskiego.
Skąd wzięła się nazwa zespołu?
Nazwa As Night Falls została wymyślona przez Darka Markiewicza, który był pierwszym perkusistą zespołu. Muzyk zainspirował się nazwami utworów metalcore’owych. Słowo „Night” uwzględnił ze względu na rodzaj muzyki, którą zespół tworzy, kojarzącą się z mrokiem.

Fani lubią też

Zobacz też