Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Archgoat

Archgoat

ArchgoatOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Archgoat to fińska grupa blackmetalowa założona w mieście Turku. Został założony przez braci bliźniaków. Aktualnie zespół tworzy trzech muzyków: Lord Angelslayer, który jest wokalistą i basistą,  Ritual Butcherer - gitarzysta oraz Sinister Karppine - basista. Zespół powstał w 1989 roku. Pierwsze demo zespołu - Jesus Spawn, powstało po trzech latach istnienia grupy, czyli w 1992 roku.

Archgoat - informacje o zespole

Zespół tworzy muzykę inspirowaną satanizmem i okultyzmem. Fani zespołu mogą liczyć na dużą dawkę wrażeń wsłuchując się w ich utwory oraz przy okazji uczestnictwa w ich koncertach. W pierwszym roku istnienia zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Metropolis Records, z którą grupa wydała minialbum Angelcunt (Tales of Desecration) w 1993 i split Messe des Morts / Angelcunt w 1999 roku.  Zespół zawinił swoją działalność w 1993 roku, wracając w 2004 roku wydając minialbum Angelslaying Black Fucking Metal. W międzyczasie nastąpiła zmiana składu zespołu i w miejsce perkusisty Blood'a Desecrator'a wszedł Sinister Karppine.

 

Jest to kapela, która pomino tak długiej przerwy w swojej działalności nie utraciła swojego stylu i nadal gra black metal w najlepszym wydaniu. Współpracuje od laty z wytwórnią Blasphemous Underground Productions, która wydaje ich płyty i wspiera w twórczości. 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też