Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Zamek w Szydłowie

Zamek w Szydłowie

Szydłów, Szkolna 8
Sprawdź wydarzenia
Zamek w SzydłowieOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zamek w Szydłowie (określany również mianem zamku królewskiego) to pozostałości twierdzy pochodzącej z około 1400 roku – na jej terenie znajduje się również Skarbczyk z przełomu XV i XVI wieku oraz pochodzący z baroku budynek bramny. Dlaczego warto odwiedzić znajdujący się w województwie świętokrzyskim zamek w Szydłowie? Wydarzenia, które mają tu miejsce, stanowią doskonałą propozycję zarówno dla miłośników historii, jak i entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Zamek w Szydłowie – wydarzenia historyczne

Zdaniem kronikarzy Jana Długosza oraz Janka z Czarnkowa, zamek w Szydłowie powstał na zlecenie Kazimierza Wielkiego, który zadbał również o odpowiednie ufortyfikowanie miasta. Archeolodzy oraz badacze są zdania, że zamek w Szydłowie mógł pełnić ważną rolę w systemie fortyfikacji obronnych króla Kazimierza. W kolejnych wiekach zamek w Szydłowie podlegał przebudowom i restauracjom, związanym z wybuchającymi tam pożarami oraz bitwami w okresie potopu szwedzkiego.

Pod koniec XVIII wieku zamek w Szydłowie został opuszczony przez mieszkańców, a kolejne stulecie upływało na jego stopniowym niszczeniu. Początki restauracji obiektu rozpoczęły się rok po zakończeniu II Wojny Światowej. W 1961 roku twierdza ta stała się siedzibą działającego na tym obszarze Muzeum Regionalnego.

Zamek w Szydłowie – koncerty

Znajdująca się w Szydłowie twierdza to miejsce, które ma wiele do zaoferowania nie tylko miłośnikom historii. To właśnie tam w 2018 roku odbył się Wielki Koncert Disco na Placu Zamkowym. Jakie gwiazdy nurtu disco polo odwiedziły wówczas zamek w Szydłowie? Bilety, oferowane już od 29,90 złotych, umożliwiły zobaczenie na żywo m.in. zespołu Playboys, CamaSutra, Bayera oraz Kordiana. Występy piosenkarzy były przeplatane Wielkim Pokazem Laserowym, a całą imprezę prowadził DJ Horse. Na uczestników czekała również strefa gastronomiczna.

Zamek w Szydłowie – wydarzenia

Organizowane na terenie zamku w Szydłowie wydarzenia wychodzą również naprzeciw oczekiwaniom tych turystów, którzy najwyżej cenią sobie aktywny wypoczynek. Pod koniec kwietnia 2023 r. kilkadziesiąt chętnych wzięło udział w inauguracji edukacyjnej gry terenowej o nazwie „Wielki Szydłów” – quest polegał na zwiedzaniu Szydłowa i rozwiązywaniu związanych z jego dziejami zagadek, wykorzystując do tego celu specjalnie przygotowaną aplikację, która prowadzi uczestników w kluczowe dla rozwikłania tajemnicy miejsca.

Warto przy tym podkreślić, że najmłodsi turyści również będą mogli skorzystać z atrakcji, jakie zapewnia zamek w Szydłowie. Bilety na kino plenerowe na film "Rodzina Addamsów" 2 nie były wymagane – co więcej, organizator zapewniał wygodne leżaki pierwszym stu osobom, które zdecydują się na wzięcie udziału w wydarzeniu. Seans kina familijnego to doskonały pomysł na wspólny relaks i gwarancja przedniej zabawy – zarówno dla rodziców, jak i dla ich pociech.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się zamek w Szydłowie?
Zamek w Szydłowie znajduje się w województwie świętokrzyskim na południowy wschód od Kielc. Twierdza znajduje się na skarpie wzniesienia, które opada ku dolinie rzeki Ciekącej.
Jakie wydarzenia odbywają się w zamku w Szydłowie?
Na terenie zamku w Szydłowie odbywają się liczne wydarzenia historyczne. Twierdza jest miejscem, w którym nie brakuje atrakcji skierowanych zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i miłośników historii.
Kiedy powstał zamek w Szydłowie?
Rozpoczęcie budowy zamku w Szydłowie przypada na XIV wiek. Ważniejsze przebudowy obiektu miały miejsce w XV, XVI oraz XVIII wieku – w tym samym okresie doszło również do zniszczenia twierdzy.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też