Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Miejsce Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Rzeszów, Okrzei 7
Wojewódzki Dom Kultury w RzeszowieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie to instytucja kultury, działająca na terenie miasta od 1948 roku. Przez ponad 60 lat działalności mieściła się tu świetlica związkowa, Koło Filatelistyczne, Studio Operowe i Klub Tańca Towarzyskiego. Obecnie placówka nie zawęża się do jednego profilu działalności, umożliwiając mieszkańcom miasta kontakt z różnorodną kulturą i szerokim spektrum inicjatyw, zachęcając tym samym lokalną społeczność do nieustannego rozwoju artystycznego. 

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie – wydarzenia dla dzieci i dorosłych

Jakie eventy oferuje Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie? Wydarzenia w rzeszowskim Domu Kultury obejmują koncerty, spektakle, projekcje filmowe oraz liczne wystawy. Miała tu miejsce pokonkursowa wystawa fotografii FOTO ODLOT oraz wystawa Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych. Na miejscu odbywają się także Podkarpackie Warsztaty Tamburmajorów, Letnia Szkoła Gry na Cymbałach oraz Spotkania Folklorystyczne. Na terenie obiektu działa Dyskusyjny Klub Filmowy KLAPS oraz Klub Rękodzieła Artystycznego i Grupa Plastyczna Droga.

W ofercie kulturalnej dla dzieci znajdują się liczne warsztaty i zajęcia plastyczne. Odbywają się także spektakle teatralne jak "Alicja w Krainie Czarów". Co roku dzieci zapraszane są na wspólne Kolędowanie z Bandoską. Wiosną mogą wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie "Ludowe obrzędy i zwyczaje". Jesień to czas konkursów literackich. Szeroka i zróżnicowana oferta kulturalna sprawia, że każdy mieszkaniec regionu znajdzie tu coś dla siebie i o to właśnie chodziło!

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie – koncerty, eventy, spektakle 

Jakich artystów gościł na scenie Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie? Koncerty to zarówno występy przyjezdnych muzyków, jak i gale finałowe lokalnych imprez muzycznych. Na scenie wystąpił m.in. Duet Bolewski & Tubis oraz Sabina Kurek. Już wkrótce odbędzie się tu gala operetkowo-musicalowa "Koncert Tenorów i Diva".  Organizowane w Wojewódzkim Dom Kultury w Rzeszowie wydarzenia co roku uwzględniają także festiwal o nazwie Podkarpacka Jesień Jazzowa. Inną cykliczną imprezą jest Festiwal Polskiej Twórczości Bluesowej Ziemia Dzieciństwa. WDK w Rzeszowie miał również miejsce spektakl operowy "Bastien i Bastienne" oraz folkowe widowisko muzyczne "Folcamino".

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie – bilety online i harmonogram wydarzeń

Jakie wydarzenia znajdziesz w repertuarze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie? Bilety na koncerty, spektakle i eventy oraz harmonogram wydarzeń odkryjesz na stronie e-bilet.pl oraz w sprzedaży stacjonarnej na terenie obiektu.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie?
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie znajduje się przy ulicy Okrzei 7 w centrum Rzeszowa. Taka lokalizacja ułatwia dojazd komunikacją i sprawia, że miejsce jest dostępne dla wszystkich mieszkańców regionu.
Jakie wydarzenia odbywają się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie?
W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbywają się wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych. Wśród nich znajdują się m.in. koncerty, spektakle teatralne, kabarety oraz widowiska muzyczne. Wśród nich można wymienić m.in. koncert „Hocus Pocus, czyli Focus w trasie” oraz spektakl „Alicja w Krainie Czarów”. Obiekt jest także gospodarzem Podkarpackiej Jesieni Jazzowej.
Kiedy został otworzony Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie?
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie działa od 1948 roku. Początkowo była to świetlica związkowa, a następnie działała jedna z pierwszych w Polsce Poradni Kulturalno- Oświatowych. Dziś jest to prężnie działający ośrodek kultury miasta i regionu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też