Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Miejsce Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska

Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska

Wejherowo, Jana III Sobieskiego 255
Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia KaszubskaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Filharmonia Kaszubska mieści się przy ul. Jana III Sobieskiego w Wejherowie i jest jednym z obiektów wchodzących w skład Wejherowskiego Centrum Kultury. Instytucja Wejherowskie Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska powstała 4 września 1990 roku z dotychczasowego Miejskiego Domu Kultury. W 2010 rozpoczęto budowę jej nowej siedziby. Długo wyczekiwane otwarcie Wejherowskiego Centrum Kultury nastąpiło w pierwszej połowie 2013 roku, przy udziale dyrektora WCK i prezydenta miasta.

Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska: o obiekcie

Występem inaugurującym był koncert Waldemara Malickiego Filharmonia Dowcipu w komplecie. W miejscu, w którym została wzniesiona Filharmonia Kaszubska Wejherowo, mieściła się dawna siedziba Wejherowskiego Centrum Kultury.

Nowa, wielofunkcyjna i przestronna sala Filharmonii jest w stanie pomieścić do 400 osób jednocześnie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom Filharmonia Kaszubska w Wejherowie stała się miejscem organizacji licznych koncertów, spektakli teatralnych, widowisk oraz pokazów filmowych a niezwykle bogate zaplecze obiektu pozwala na stały rozwój oferty programowej, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Filharmonia Kaszubska koncerty – do cyklicznych wydarzeń organizowanych przez instytucję WCK zaliczają się m.in. Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu, Koncerty Kolęd, Muzyczne Lato w Wejherowie.

Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska: koncerty

W Wejherowskim Centrum Kultury - Filharmonii Kaszubskiej odbywają się wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty, spektakle, pokazy filmów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Kto pojawił się na scenie Filharmonii do tej pory? Widownię przyciągnęły koncerty Natalii Przybysz, Grażyny Auguścik, Krystyny Stańko, Mieczysława Szcześniaka, Organka, Stacey Kent, Micromusic i Dawida Podsiadło.

Koncerty w Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej skierowane są do publiczności o różnorodnych gustach muzycznych. Coś dla siebie odnaleźli m.in. fani elektroniki podczas ElectroDay2. Na scenie jako pierwszy pojawił się Soundwalker, a następnie Marek Manowski, Dieter Werner oraz wirtuoz improwizacji – Władysław Komendarek.

Wśród wydarzeń w Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej znajdują się również niezwykłe przedstawienia teatralne. Jednym z nich jest spektakl Najsłodszy owoc Stefana Vogla, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Niezwykła historia o zamianie ról, życia i partnerów, pełna zwrotów akcji i zabawnych perypetii bohaterów. Na scenie pojawiają się Edyta Herbuś/Anna Matysiak, Katarzyna Ankudowicz/Alicja Kwiatkowska, Krzysztof Wieszczek/Paweł Okraska, Marek Kaliszuk/Bartek Firlet. Choreografię do spektaklu przygotowała zwyciężczyni Tańca z gwiazdami – Jania Lesar.

 

 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC0 1.0

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska?
Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska mieści się przy ul. Jana III Sobieskiego.
Jakie wydarzenia odbyły się w Wejherowskim Centrum Kultury - Filharmonii Kaszubskiej?
W Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej odbywają się wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty Natalii Przybysz, Krystyny Stańko, Mieczysława Szcześniaka, Organka, Micromusic i Dawida Podsiadło.
Kiedy powstało Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska?
Wejherowskie Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska powstała 4 września 1990 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też