Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Tkalnia - Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu

Tkalnia - Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu

Kietrz, Wojska Polskiego 14
Tkalnia - Centrum Kultury i Sportu w KietrzuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Tkalnia Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu ma swój początek w 1992 roku, kiedy to Miejsko Gminny Ośrodek Kultury wszedł w posiadanie przekazanego miastu budynku, należącego niegdyś do zakładów „Welur”. Od tamtego momentu, lista działających w ramach instytucji ośrodków rozszerzyła się o Miejski Dom Kultury w Kietrzu oraz o cztery Wiejskie Domy Kultury, zlokalizowane w Dzierżysławiu, Nasiedlu, Nowej Cerekwi i Pilszczu. Do Tkalni Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu przynależą również Miejska oraz Gminna Biblioteka Publiczna, prowadzący zespół „Wrzos” Klub Seniora oraz Związek Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych. Mające miejsce w Tkalni Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu wydarzenia są organizowane na sali widowiskowej, mogącej pomieścić do 380 osób.

Jako ośrodek kulturalno-oświatowy, zadaniem Tkalni Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu jest szeroko pojęta animacja społeczno-kulturalna oraz organizacja wydarzeń rozrywkowych. Placówka ta stawia sobie za cel wszechstronne wspieranie rozwoju osobistego, ambicji i potrzeb odwiedzających je osób, przykładając szczególną wagę do silnego nacisku na wychowanie młodego pokolenia w duchu wrażliwości na kulturę.

Tkalnia Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu – wydarzenia

Organizowane na terenie Tkalni Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu wydarzenia cykliczne z pewnością przypadną do gustu szerokiej gamie odbiorców. Wśród mających tam miejsce inicjatyw warto wymienić m.in. Festiwale Piosenki, Konkursy Recytatorskie czy warsztaty plastyczne, które są otwarte dla najmłodszych oraz młodzieży.

Z myślą o najmłodszych bywalcach Tkalni Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu powstał „Klub Malucha”, a młodzież i osoby dorosłe mają możliwość rozwijania swoich talentów w amatorskich grupach wokalnych oraz teatralnych. Warto podkreślić, że opracowana przez ośrodek oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, którzy pragną spędzać swój wolny czas, angażując się w działalność różnorodnych sekcji.

Realizowane przez Tkalnię Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu wydarzenia masowe i plenerowe mają za zadanie aktywnie wspierać integrację społeczności lokalnej. Wśród podejmowanych poprzez organizację placówkę inicjatyw nie brakuje atrakcji, związanych z corocznymi wydarzeniami ważnymi dla życia miejscowości, takich jak Dni Kietrza, Dożynki oraz uroczystości państwowe. Tkalnia Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu pamięta również o najmłodszych, każdego roku organizując wydarzenia z okazji Dnia Dziecka bądź Mikołajek oraz podejmując różnorodne inicjatywy, takie jak akcje Zima oraz Lato w Mieście oraz imprezy karnawałowe i sylwestrowe.

Tkalnia Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu – koncerty

Odbywające się na terenie Tkalni Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu koncerty stanowią ważny aspekt działalności placówki. W harmonogramie CKiS w Kietrzu znalazł się m.in. koncert poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego, zatytułowany "Tribute to Zbigniew Wodecki", który obejmuje największe, ponadczasowe przeboje słynnego artysty. Wokalistą, który przedstawił publiczności te niezapomniane melodie, jest aktor Dawid Kartaszewicz, znany m.in. z występów w serialach "Czas honoru", "Na dobre i na złe" oraz "Barwy szczęścia". Wydarzenie zostało zaplanowane na 10 lutego. Bilety na koncert były dostępne zarówno on-line, jak i stacjonarnie.

Tkalnia Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu – bilety

Planujesz udać się na wydarzenia, mające miejsce w Tkalni Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu? Bilety na zbliżające się atrakcje są do nabycia zarówno stacjonarnie, jak i on-line. Nie zapomnij odwiedzić również stronę internetową Centrum, na której znajdziesz szczegółowe informacje o nadchodzących inicjatywach oraz fotoreportaże z minionych już wydarzeń.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Tkalnia Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu?
Tkalnia Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu znajduje się przy ul. Wojska Polskiego 14.
Jakie wydarzenia odbywają się w Tkalni Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu?
Organizowane w Tkalni Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu wydarzenia obejmują zarówno działalność kół i sekcji, jak i wydarzenia cykliczne.
Kiedy została otworzona Tkalnia Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu?
Początki działalności Tkalni Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu datowane są na 1992 rok.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też