Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce

Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce

Głubczyce, Kościuszki 24
Miejski Ośrodek Kultury GłubczyceOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce to jedno z najważniejszych miejsc organizacji wydarzeń kulturalnych i imprez cyklicznych w regionie. To właśnie w malowniczych Głubczycach, położonych na samym południu województwa opolskiego i nieopodal granicy z Czechami, zbiera się lokalna ludność, aby wspólnie przeżywać wyjątkowe eventy.

Położony w samym centrum Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce to rozbudowany obiekt, w którym znajdują się sale plastyczne, muzyczne, wykładowe i wystawowe. Koncerty i wydarzenia kulturalne odbywają się na scenie sali widowiskowej, która może pomieścić do 198 osób.

Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce – wydarzenia cykliczne

Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce to istotne miejsce na kulturalnej mapie regionu, w którym regularnie odbywają się wydarzenia cykliczne. Warto wyróżnić wśród nich m.in. rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych czy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych “Do szopy Hej, Pasterze”.

Dla lokalnych społeczności ważne są również takie inicjatywy, jak Głubczyckie Dni Kultury, Dni Miasta, Dożynki wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Głubczycach i Festiwal Kultury Powiatowej. Organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce wydarzenia integrują mieszkańców i pielęgnują ich tradycję oraz zwyczaje.

Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce – koncerty

Wśród organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury koncertów warto wyróżnić występ brytyjskiego artysty Chrisa Jaggera. Jako autor piosenek współpracował on z francuskim producentem, Franckiem Langolfem, a także pomagał swojemu starszemu bratu z The Rolling Stones.

W lipcu 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury koncert zagrał również kwintet jazzowy New Bone, który występował już na międzynarodowych festiwalach w Indiach, Rosji, Bułgarii czy Ukrainie. W ubiegłych latach na głubczyckiej scenie koncertowały także takie zespoły jak Dopamina, Blues Trio, Ladies First! Opera Trio, Old Befa, czy Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów (EDPB).

Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce – wydarzenia w przyszłości

Co w nadchodzących miesiącach planuje Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce? Wydarzenia, na które warto czekać, to między innymi zaplanowana na czas ferii zimowych wystawa pająków. Uczestnicy będą mogli zobaczyć na żywo najniebezpieczniejszego pająka na świecie, czyli czarną wdowę, oraz największego skorpiona cesarskiego i największego pająka – ptasznika goliata.

W lutym z kolei zbiorą się w tym miejscu miłośnicy dobrej muzyki tanecznej. W Miejskim Ośrodku Kultury Głubczyce koncert zagra zespół Baciary z Podhala. Grupa założona przez Andrzeja i Janusza Body znana jest z nowoczesnego podejścia do grania z góralskim dialektem utworów “Żyje się raz”, “Oczy zielone”, “Nic do stracenia”, “Jak się bawią ludzie” i wielu więcej.

Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce – bilety na wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce to kulturalny klejnot regionu, który pielęgnuje tradycje lokalnej ludności, a jednocześnie podąża za współczesnymi trendami. To w tym miejscu zintegrujesz się z tutejszą ludnością i lepiej poznasz jej zwyczaje. Nie zwlekaj i weź udział w koncertach i wydarzeniach organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury Głubczyce. Bilety zarezerwujesz również online.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce?
Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce znajduje się w województwie opolskim, w mieście Głubczyce, przy ul. Kościuszki 24.
Jakie wydarzenia odbywają w Miejskim Ośrodku Kultury Głubczyce?
Odbywające się w Miejskim Ośrodku Kultury Głubczyce wydarzenia mają na celu promować tradycję i historię regionu. Organizowane są w tym miejscu wydarzenia kulturalne, koncerty, festiwale, wystawy i wiele więcej.
Kiedy został otworzony Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce?
Otwarcie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach miało miejsce w 2014 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też