Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Bazylika Św. Rodziny w Branicach

Bazylika Św. Rodziny w Branicach

Branice, ul. Szpitalna 18
Bazylika Św. Rodziny w BranicachOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Bazylika Św. Rodziny, zlokalizowana w Branicach, to świątynia wybudowana w latach 1929–1932 w kompleksie Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Ufundował ją biskup pomocniczy archidiecezji ołomunieckiej, Josef Martin Nathan. Obiekt znajduje się przy ulicy Szpitalnej 8. Co obecnie dzieje się w Bazylice Św. Rodziny w Branicach? Wydarzenia kulturalne i koncerty, które cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności.

Branice – o miejscowości

Branice to wieś położona w województwie opolskim, na Płaskowyżu Głubczyckim, nieopodal Gór Opawskich. Wśród zabytków w miejscowości wymienić należy m.in. park pałacowy z XIX w., browar zbudowany na ruinach średniowiecznego, murowanego zamku nad rzeką Opawą oraz pałac otoczony małym parkiem.

Nieopodal Bazyliki Św. Rodziny w Branicach znajduje się szpital psychiatryczny, który funkcjonuje tu od wielu lat. W 2007 roku placówka mocno podupadła i została niemalże zamknięta. Posadę dyrektora przyjął wówczas Krzysztof Nazimek, który przeprowadził wiele znaczących zmian. Obiekt mocno się rozwinął i umocnił swoją pozycję. Obecnie jest to jeden z największych szpitali w województwie opolskim.

Bazylika Św. Rodziny w Branicach – o obiekcie

Zespół budynków, do którego zalicza się Bazylika św. Rodziny oraz Klasztor sióstr Maryi Niepokalanej, wzniesiony został na planie prostokąta według planu architekta miejskiego Głubczyc, Paula Klehra. Kościół znajduje się w zachodniej części. To obiekt trójnawowy o monumentalnej konstrukcji, z piękną dzwonnicą i klejnotem bazyliki – wypełniającą prezbiterium i łuk mozaiką, przedstawiającą Świętą Rodzinę. Wnętrze w stylu art deco, zaprojektowane przez wrocławskiego architekta profesora Gebharda Utingera, zachwyca każdego zwiedzającego.

Bazylika Św. Rodziny w Branicach – wydarzenia

Z czego słynnie Bazylika Św. Rodziny w Branicach? Wydarzenia, które mają tu miejsce, przyciągają miłośników sztuki w różnej postaci. Jednym z nich był wspaniały koncert „W Tobie jestem wolny”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Caritas Christi. Wydarzenie to było połączeniem poezji, utworów uwielbieniowych oraz fragmentów biografii założyciela szpitala. Zadedykowano go dyrektorowi placówki, Krzysztofowi Nazimkowi i jego zastępcy, Krystynie Sobocie. Kto wystąpił wówczas w Bazylice Św. Rodziny w Branicach? Koncert poprowadziła Urszula Sipel-Wiecha, a utwory wykonali kwartet smyczkowy „Appassionato” z Raciborza, Dominika Sozańska, Dominik Wąsik i Piotr Wiecha.

Bazylika Św. Rodziny w Branicach – bilety

Organizowane w Bazylice Św. Rodziny w Branicach koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i przyjezdnych. To doskonała okazja do posłuchania pięknych melodii, granych na żywo przez niezwykłych muzyków. Występy kierowane są zarówno do starszej, jak i młodszej publiczności. Aby móc uczestniczyć w niektórych wydarzeniach, organizowanych w obiekcie, należy mieć przy sobie ważny bilet, który zakupić można na stronie internetowej eBilet.pl

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Bazylika Św. Rodziny w Branicach?
Bazylika Św. Rodziny w Branicach znajduje się przy ulicy Szpitalnej 8.
Jakie wydarzenia odbywają się w Bazylice Św. Rodziny w Branicach?
W Bazylice Św. Rodziny w Branicach odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalne, m.in. wspaniałe koncerty. Jednym z nich było wydarzenie „W Tobie jestem wolny”, organizowane przez Stowarzyszenie Caritas Christi. Goście mieli okazję posłuchać kwartetu smyczkowego i znakomitych wokalistów.
Kiedy została utworzona Bazylika Św. Rodziny w Branicach?
Bazylika Św. Rodziny w Branicach została utworzona w latach 1929-1932.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też