Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Miejsce Kino Bałtyk

Kino Bałtyk

Racibórz, Księdza Józefa Londzina 13
Kino BałtykOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kamienica przy ulicy Londzina 13, w której znajduje się siedziba kina, została zbudowana około 1906 roku. Początkowo budynek pełnił funkcję restauracji, w której funkcjonowała dodatkowo sala przeznaczona na różnego rodzaju zabawy. Obiekt został później przekształcony w dom ludowy, znany jako Volkshaus.

Budynek zaczął pełnić funkcję kina dopiero w 1924 roku. Filmy były wyświetlane w salach restauracyjnych kamienicy, która nosiła wtedy nazwę "Lichtspiele Hindenburger Bierhalle". Nazwa miała przyciągnąć zarówno miłośników piwa, jak i filmów.

W 1927 roku, wraz z pojawieniem się filmów dźwiękowych, budynek przy ulicy Londzina 13 otrzymał nazwę "Gloria Palast". Nazwa ta obowiązywała do 1945 roku, kiedy to zmieniono ją na znany wszystkim "Bałtyk".  Nie jest wiadome, dlaczego raciborskie kino przyjęło taką nazwę. Może to być wyraz tęsknoty za Morzem Bałtyckim – dla niektórych nazwa "Bałtyk" kojarzy się z miejscem relaksu i wypoczynku nad morzem. Inne osoby twierdzą, że jest to po prostu nazwa własna.

Oprócz projekcji seansów filmowych Kino Bałtyk organizuje również takie wydarzenia, jak warsztaty, spotkania z reżyserami czy quizy wiedzy na żywo. Bilety na raciborskie eventy dostępne są często w wygodnej sprzedaży online, m.in. za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Kino Bałtyk – wydarzenia dla najmłodszych

Jakie atrakcje dla dzieci organizuje Kino Bałtyk? Wydarzenia z cyklu Bałtycki Deser dla Najmłodszych za każdym razem przyciągają do sali bardzo dużo fanów kinowego ekranu. Raz w miesiącu placówka prezentuje dzieciom trzy animacje, takie jak np. "Bolek i Lolek", "Przygody Myszki" czy "Reksio". Bajki te często przekazują ważne wartości i lekcje życiowe, związane m.in. z przyjaźnią, uczciwością, szacunkiem oraz odpowiedzialnością. Animacje prezentują proste i uniwersalne historie, które dzieci mogą łatwo zrozumieć i odnieść do swojego życia. Bilety na wydarzenie dostępne są do kupienia zarówno drogą online, jak i stacjonarną.

Kino Bałtyk – bilety na wydarzenia warsztatowe

Kino Bałtyk organizuje także projekcje filmowe, którym towarzyszą różnorodne aktywności dodatkowe, np. lekcje jogi. Fani dużego ekranu mieli okazję wziąć udział w pokazie dokumentu "Powitanie słońca", która opowiada o losach ciężko chorego mężczyzny. Jak się niespodziewanie okazało, szansę na powrót do zdrowia przyniosła mu joga. Bilety na wydarzenie dostępne były w wersji elektronicznej.

Sporym zainteresowaniem miłośników kina cieszą się także rozmowy o filmach. Placówka współorganizowała m.in. projekt Domowy Klub Filmowy, podczas którego debatowano na temat genialnego kryminału Louisa Malle’a "Winda na szafot". Bilety na wydarzenie nie były konieczne – spotkania dla chętnych odbywały się drogą online za pośrednictwem transmisji na platformie Facebook.

Kino Bałtyk – wydarzenia dla koneserów kina

Klub Konesera w Kinie "Bałtyk" został założony we wrześniu 2008 roku, a celem projektu było zapewnienie alternatywnego repertuaru dla grupy widzów w Raciborzu, którzy nie są zainteresowani komercyjnymi filmami. Jak przyznają gospodarze, chodziło o przyciągnięcie widzów poszukujących filmów o refleksyjnej tematyce, które niekoniecznie muszą być poważne. Widzowie oglądają spektakle, które skłaniają do refleksji i często prowokują do przewartościowania własnych sądów i poglądów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Bałtyk?
Kino Bałtyk znajduje się w Raciborzu na ulicy Londzina 13.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kinie Bałtyk? Bilety na eventy
Kino organizuje m.in. projekcje filmowe, dyskusje grupowe oraz warsztaty.
Kiedy zostało otworzone Kino Bałtyk?
Kino rozpoczęło działalność w 1924 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też