Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Miejsce Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie

Warszawa, ul. Ks. Prymasa A. Hlonda 1
Sprawdź wydarzenia
Świątynia Opatrzności Bożej w WarszawieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Znajdująca się w dzielnicy Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie to część kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, w którego skład wchodzą również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków. Pomysł na wybudowanie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie pojawił się w 1791 roku – miała ona być wotum wdzięczności za podpisaną 3 maja tego samego roku Konstytucję. Próby budowy świątyni na przestrzeni lat dokonywano jeszcze wielokrotnie, jednak burzliwa historia Polski utrudniała ten proces. Ostatecznie, w 1989 roku z kolejną udaną już inicjatywą budowy wystąpił prymas Józef Glemp – pierwsza msza święta w tym miejscu została odprawiona 11 listopada 2016 roku.

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie – wydarzenia kulturalne

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie jest ważnym obiektem religijnym i kulturalnym nie tylko z perspektywy mieszkańców stolicy, ale również wiernych z całej Polski. Oprócz duchowych przeżyć podczas religijnych nabożeństw odbywające się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wydarzenia obejmują również wszelkiego rodzaju inicjatywy kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W dniu 21 stycznia 2024 roku w podziemiach świątyni miał miejsce teatrzyk dla najmłodszych w ramach działalności Ruchomego Teatru XXI wieku dla Dzieci. Podczas organizowanego w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wydarzenia na scenie z wykorzystaniem lalek przedstawiono najwybitniejsze postaci polskiej historii takie jak Mieszko I, Jadwiga Jagiełło, Stanisław Poniatowski, Józef Piłsudski, ksiądz Ignacy Skorupka, święty Maksymilian Kolbe, święty Jan Paweł II, błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński i wielu więcej.

Kolejny spektakl teatralny odbywał się 24 marca 2024 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Tego dnia organizowane w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wydarzenie pod tytułem “Gdyby Adam był Polakiem” urzekło zarówno młodszych, jak i starszą widownię. Na scenie nie zabrakło również adaptacji skeczu klasyki polskiego “Kabaretu Dudek”.

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie – koncerty i wydarzenia muzyczne

Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie niejednokrotnie wypełniały chóralne śpiewy między innymi Chóru Canticum Gratorium, Cecylii Steczkowskiej, Basi Pospieszalskiej oraz dzieci i młodzieży pobliskich szkół. Organizowany 7 kwietnia 2024 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie koncert był akcją charytatywną, podczas której zbierano środki na uruchomienie Wilanowskiego Świetlika oraz wsparcie wspólnot chrześcijańskich w Hajfie i Latrun.

Wśród organizowanych w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wydarzeń rozrywkowych warto wyróżnić Bal Karnawałowy “Black&White”, który odbył się 10 lutego 2024 roku. Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej, po której uczestnicy udali się na zabawę muzyczną, którą poprowadzi DJ – podczas imprezy można było skorzystać również z wliczonego w cenę biletu, bufetu z przekąskami, daniami na ciepło oraz napojami bezalkoholowymi.

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie – bilety na nadchodzące wydarzenia

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie to doskonałe miejsce do spotkań i wspólnej integracji wiernych nie tylko podczas Mszy Świętych czy nabożeństw, ale również różnorodnych wydarzeń kulturalnych i koncertów. Planujesz wybrać się do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie? Bilety na nadchodzące wydarzenia specjalne możesz zarezerwować przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie?
Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie znajduje się w dzielnicy Wilanów, przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 1.
Jakie wydarzenia odbywają się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie?
Odbywające się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wydarzenia obejmują koncerty chóralne, akcje charytatywne, spektakle teatralne, bale karnawałowe i tym podobne inicjatywy.
Kiedy została otworzona Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie?
Pierwsza Msza Święta w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie została odprawiona 11 listopada 2016 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też