shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Sala Widowiskowa - Kino Świt Czechowice Dziedzice

Sala Widowiskowa - Kino Świt Czechowice Dziedzice

Czechowice-Dziedzice, Niepodległości 42
Sala Widowiskowa - Kino Świt Czechowice DziedziceOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Sala widowiskowa Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach to nowoczesny i funkcjonalny obiekt kultury, który zachwyca swoją atmosferą i wygodą. Placówka znajduje się w centrum miasta, oferując mieszkańcom oraz odwiedzającym doskonałą przestrzeń do rozrywki i relaksu.

Kino Świt to nie tylko miejsce projekcji filmowych, ale także obiekt, gdzie odbywają się koncerty, spektakle teatralne, konferencje czy imprezy firmowe. Profesjonalna obsługa i nowoczesne zaplecze techniczne sprawiają, że organizowane tutaj wydarzenia na długo zapadają w pamięci gości. Bilety na eventy dostępne są często w wygodnej sprzedaży drogą elektroniczną.

Sala widowiskowa Kino Świt Czechowice-Dziedzice – wydarzenia cykliczne

Jakie eventy mają miejsce w sali widowiskowej Kina Świt w Czechowicach-Dziedzicach? Wydarzenia muzyczne za każdym razem przyciągają na widownię całą masę zainteresowanych. Sporą popularnością cieszy się Jesienny Festiwal Muzyczny „Alkagran”, podczas którego celebrowane jest dziedzictwo i twórczość wybitnego kompozytora i akordeonisty – Andrzeja Krzanowskiego. Inauguracja festiwalu miała miejsce w październiku 1991 roku, w pierwszą rocznicę śmierci artysty. Całe wydarzenie stanowi hołd dla muzyka oraz jego niezwykłego dzieła – kwintetu akordeonowego, zatytułowanego „Alkagran czyli jedno miejsce na prawym brzegu Wisły”.

Krakowski Salon Poezji to równie niezwykłe wydarzenie, które zagościło początkowo w Krakowie, a następnie przeniosło się do innych miast Polski, m.in. Czechowic-Dziedzic. W spotkaniach tych regularnie bierze udział cała masa entuzjastów poezji. Event ten skoncentrowany jest na czytaniu wierszy oraz muzyce na żywo. Zaproszenia na spotkanie można zdobyć w kasie kina Świt lub sekretariacie Miejskiego Domu Kultury.

Sala widowiskowa Kino Świt Czechowice-Dziedzice – koncerty

Organizowane w sali widowiskowej Kina Świt Czechowice-Dziedzice koncerty za każdym razem spotykają się z ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. W ostatnim czasie miłośnicy muzyki klasycznej mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu, którego głównym bohaterem był André Rieu – holenderski króla walca. W programie „Znowu razem!” Rieu zaprezentował ulubione fragmenty ze swoich wcześniejszych koncertów, w tym takie magiczne utwory, jak „Habanera z Carmen”, walc „Nad pięknym modrym Dunajem” czy „Manhã de Carnaval”. Podczas transmisji widzowie mieli dodatkowo okazję podziwiać także takie znakomite gwiazdy, jak Mirusia Louwerse, Carmen Monarcha, Carla Maffioletti, Kimmy Skota, Lou Bega czy duet Los Del Río.

W 2024 roku w Czechowicach-Dziedzicach pojawi się także zespół Czerwone Gitary. Legendarną grupę tworzą tacy muzycy, jak Bernard Dornowski, Jerzy Kossela, Krzysztof Klenczon, Seweryn Krajewski, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski. Choć skład zespołu ulegał zmianom na przestrzeni lat, to hity stworzone przez Czerwone Gitary przetrwały generacje i stały się klasyką polskiej muzyki.

Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze pięć lat działalności grupy – to właśnie wtedy powstały takie hity, jak „Taka jak ty”, „Historia jednej znajomości”, „Nikt na świecie nie wie”, „Biały krzyż”, „Wróćmy na jeziora”, „Gdy kiedyś znów zawołam cię” czy „Kwiaty we włosach”.

Muzycy zdobyli także prestiżowe nagrody, takie jak trofeum „MIDEM” w Cannes za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, Marmurowy Krążek za rekordową liczbę sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, a także liczne złote płyty i wyróżnienia na Festiwalu w Opolu. Bilety na koncert zespołu zdobyć można za pośrednictwem portalu eBilet.pl.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się sala widowiskowa Kino Świt Czechowice-Dziedzice?
Sala widowiskowa Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach znajduje się przy ulicy Niepodległości 42.
Jakie wydarzenia odbywają się w sali widowiskowej Kina Świt Czechowice-Dziedzice?
Sala widowiskowa Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach organizuje m.in. koncerty, imprezy cykliczne czy przeglądy filmowe.
Kiedy została otworzona Sala widowiskowa Kino Świt Czechowice-Dziedzice?
Kino Świt uruchomiono w 1925 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też