Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Miejsce Żagański Pałac Kultury

Żagański Pałac Kultury

Żagań, Szprotawska 4
Sprawdź wydarzenia
Żagański Pałac KulturyOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Pałac Książęcy w Żaganiu to prawdziwa perła województwa lubuskiego. Zabytkowy kompleks pałacowo-parkowy uznawany jest za jeden z najznakomitszych przykładów architektury barokowej na ziemiach polskich. Pałac został zbudowany na miejscu piastowskiego zamku z przełomu XIII i XIV wieku. Współcześnie Pałac Książęcy w Żaganiu udostępniany jest do zwiedzania oraz funkcjonuje jako przestrzeń kulturalno-artystyczna oraz koncertowa.

 

Na terenie Pałacu Książęcego w Żaganiu odbywają się imprezy kulturalne, takie jak koncerty muzyczne oraz spektakle teatralne. Pałacowe wnętrza wykorzystywane są także jako miejsce wystaw, prezentacji i kameralnych widowisk. W przylegającym do budynku ogrodzie odbywają się cykliczne imprezy plenerowe oraz warsztaty okolicznościowe. Przy pałacu działają także liczne kluby i sekcje zainteresowań, które wykorzystują zabytkową przestrzeń na działalność kulturalną i twórczą.

Żagański Pałac Kultury – wydarzenia

Żagański Pałac Kultury organiz przede wszystkim wydarzenia o charakterze kulturalnym. Pałac posiada aż 8 sal widowisko-koncertowych. Największa z nich może pomieścić nawet 450 osób. To tutaj amatorzy teatru mogli takie podziwiać sztuki,jak Jaskiniowcy, Klimakterium, Pikantni czy Szalone Nożyczki. Mniejsze sale doskonale sprawdzają się podczas bardziej kameralnych imprez, jak na przykład recital poezji śpiewanej w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej i supergrupy Ajagore. W kompleksie pałacowym znajduje się również kino, które zawsze pozostaje na bieżąco z filmowymi nowościami.

 

W ramach imprez cyklicznych organizowany jest Ogólnopolski Konkurs Recytatorski,  Lubuski Młodzieżowy Festiwal Piosenki czy Wiosenne Spotkanie Taneczne o Puchar Burmistrza Żagania. Bilety na wydarzenia Pałacu Książęcego w Żaganiu można nabyć na miejscu oraz w sprzedaży online

 

Pałac Książęcy w Żaganiu – koncerty 2023

W pałacowych wnętrzach gościło również wielu znanych muzyków. Wśród nich można wymienić m.in. Macieja Maleńczuka, Teresę Werner i Michała Bajora. Pałac Książęcy w Żaganiu koncerty 2023 to m.in. koncert Muzyki klasycznej w wykonaniu Filharmonii Zielonogórskiej, Letnia Akademia Muzyczna, czy Lubuski Młodzieżowy Festiwal Piosenki.

Pałac Książęcy w Żaganiu – imprezy

Pałac Książęcy w Żaganiu to zabytkowe wnętrza oraz unikatowa w skali kraju barokowa architektura świecka. Pałac oferuje możliwość wynajęcia przestrzeni i organizacji własnego wydarzenia. Z tej możliwości chętnie korzystają m.in. nowożeńcy oraz firmy, które organizują tu bankiety dla swoich pracowników.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Pałac Książęcy w Żaganiu ?
Pałac Książęcy w Żaganiu znajduje się przy ul. Szprotawskiej 4 w Żaganiu. Kompleks znajduje się blisko centrum miasta, a równocześnie jest od niego odgrodzony zielonym parkiem, dzięki czemu zyskuje kameralny charakter.
Jakie wydarzenia odbyły się w Pałacu Książęcym w Żaganiu?
W Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyły się m.in. koncerty takich muzyków, jak Macieja Maleńczuk, Teresa Werner czy Michał Bajora. W pałacu ma miejsce także Letnia Akademia Muzyczna oraz Lubuski Młodzieżowy Festiwal Piosenki.
Kiedy został utworzony Pałac Książęcy w Żaganiu ?
Pałac powstał na miejscu zamku piastowskiego z końca XIII wieku. Obecny wygląd pałac uzyskał na skutek XVIII i  XIX  przebudowy.  Od 1983 roku znajduje się w nim siedziba Żagańskiego Pałacu Kultury.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też