Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Miejsce Kazamata Wschodnia Bastionu I

Kazamata Wschodnia Bastionu I

Zamość, Okopowa 2
Sprawdź wydarzenia
Kazamata Wschodnia Bastionu IOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kazamata Wschodnia Bastionu I w Zamościu to lokal specjalizujący się w muzyce na żywo. Organizowane przez klub muzyczny Kazamata Wschodnia Bastionu I wydarzenia obejmują szerokie spektrum koncertów zarówno dla miłośników szeroko pojętej muzyki gitarowej, jak i fanów hip-hopowych brzmień. Jakie eventy, które miały miejsce w Kazamatach, wzbudziły największe zainteresowanie publiczności? Jakie atrakcje przygotowano dla słuchaczy w najbliższym czasie?

Kazamata Wschodnia Bastionu I – historia Twierdzy Zamość

Kazamaty to dawne schrony w twierdzach bastionowych – te na terenie Zamościa zostały zaprojektowane przez Bernardo Morando, autora koncepcji miasta idealnego, którego renesansowym odzwierciedleniem jest właśnie Zamość. Kazamata Wschodnia Bastionu I w Twierdzy Zamość jest jedynie pozostałością umocnień – większość część zniszczono w licznych starciach na przestrzeni lat. Na szczęście, przeprowadzone prace archeologiczne pozwoli odzyskać to wyjątkowe miejsce, służące obecnie do organizacji koncertów, spektakli i innych wydarzeń kulturalnych.

Twierdza Zamość to niezwykły system fortyfikacji, zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego w Polsce. Umocnienia te obejmują bastiony, mury kurtynowe i kazamaty – fortyfikacje typu bastionowego zastąpiły przestarzałe zamki i zawierały innowacyjne systemy obronne. Twierdza Zamość odegrała znaczącą rolę w obronie Polski podczas różnych konfliktów, w tym najazdu szwedzkiego i wojen napoleońskich.

Ze względu na postępujący rozwój techniki wojskowej, została ona ostatecznie zlikwidowana w 1866 roku. Twierdza przeszła gruntowną rewitalizację w 2015 roku, dzięki czemu stała się popularną atrakcją turystyczną, gdzie odbywają się liczne rekonstrukcje historyczne i wydarzenia kulturalne, prezentujące bogatą historię twierdzy.

Kazamata Wschodnia Bastionu I – wydarzenia

Wśród zorganizowanych przez Kazamaty Wschodnie Bastionu I wydarzeń nie brakowało eventów związanych z przedstawicielami świata hip-hopu. W tym miejscu swoje koncerty dawali m.in. działający od 1996 roku raper Rafał "Pono" Poniedzielski czy klasyczny duet Rasmentalism, w którego skład wchodzi duet Ras oraz prodcent Ment XXL.

Kazamata Wschodnia Bastionu I – koncerty

Miłośnicy sceny rockowej i metalowej mieli okazję zobaczyć na żywo koncert zespołu Nocny Kochanek – polskich twórców heavy metalowej, którzy łączą humorystyczne podejście do muzyki i tekstów z inspiracją największymi legendami gatunku, takimi jak Iron Maiden, Judas Priest, Helloween i Black Sabbath. Znany ze swojego unikalnego i nieco groteskowego stylu zarówno muzyki, jak i tekstów, wystąpił na zorganizowanym w Kazamatach Wschodnich Bastionu I koncercie z okazji premiery ówczesnego najnowszego albumu o tytule "Zdrajcy Metalu".

Kazamata Wschodnia Bastionu I – bilety

Planujesz wybrać się na organizowane przez Kazamaty Wschodnie Bastionu I wydarzenia i koncerty? Nie zwlekaj – sprzedawane przez Kazamaty Wschodnie Bastionu I bilety są dostępne zarówno bezpośrednio w klubie, jak i za pośrednictwem platform internetowych, takich jak eBilet.pl. Już dziś zabierz znajomych na planowane przez Kazamaty Wschodnie Bastionu I koncerty i spędź czas na doskonałej zabawie w gronie najbliższych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kazamata Wschodnia Bastionu I?
Kazamata Wschodnia Bastionu I znajduje się przy ul. Okopowej 2 w Zamościu.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kazamacie Wschodniej Bastionu I?
W Kazamacie Wschodniej Bastionu I odbywają się liczne koncerty na żywo, skierowane m.in. do miłośników rocka, metalu i hip-hopu.
Kiedy została otworzona Kazamata Wschodnia Bastionu?
Otworzenie lokalu mogło nastąpić po rewitalizacji Twierdzy Zamość, która miała miejsce do 2005 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też