Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Dom Kultury w Rawiczu

Dom Kultury w Rawiczu

Rawicz, ul. Targowa 1
Dom Kultury w RawiczuOpisWydarzeniaFAQWystępowaliFani lubią też

Opis

Dom Kultury w Rawiczu to instytucja kultury, której misją jest rozwój i aktywizacja kulturalna mieszkańców miasta. Obiekt jest organizatorem licznych konkursów i festiwali. Cyklicznie odbywają się tu takie imprezy jak Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz, Festiwal Młodego Teatru Wielkopolski "Dzień dobry Sztuko" i Festiwal Piosenki Artystycznej "Koniugacje".

Odbywa się tu także Wielkopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, konkurs Śpiewamy dla Ziemi i Rawicki wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na terenie Domu Kultury znajduje się kino. Obiekt dysponuje dużą powierzchnią i doskonałym zapleczem technicznym wraz z nagłośnieniem. Na jego scenie wystąpił m.in. zespół Czerwone Gitary w ramach platynowego koncertu z okazji 55-tego jubileuszu.

Dom Kultury w Rawiczu – wydarzenia i warsztaty dla dzieci i dorosłych

Co oferuje Dom Kultury w Rawiczu?  Wydarzenia obejmują eventy z zakresu kultury i sztuki dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym. Odbył się tu m.in. XX Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej Forma oraz performatywne czytanie "Pożądanie w cieniu pokrywki" Jacka Getnera w wykonaniu Izabelli Tarasiuk-Andrzejewskiej, Iwony Kotzur i Dariusza Taraszkiewicza.

Obiekt jest także gospodarzem licznych wystaw. Wśród nich można wymienić wystawę Igor Mikoda "POZA WYMIARY", w ramach której zaprezentował hybrydy przenikania się brył, struktur i gestu rysunkowego oraz wystawę prac plastycznych Doroty Dory Janickiej "KARIATYDY". Na terenie rawickiego domu kultury działają sekcja teatralna dla dzieci, klub tańca towarzyskiego "SPIN", zespół folklorystyczny "Dębioki", chór oraz koło plastyczne dla dzieci i dorosłych. Działa tu także Rawicki Teatr Komedii i kino.

Dom Kultury w Rawiczu – koncerty i przedstawienia teatralne

Koncerty w Domu Kultury w Rawiczu to zarówno duże imprezy jak i kameralne spotkania z piosenką. Obiekt dysponuje salą widowiskową, kameralną sceną teatralną i muszlą koncertową zlokalizowaną przed budynkiem. Odbyły się tu m.in. takie wydarzenia jak Międzynarodowy Festiwal muzyków ludowych, koncert zespołu "U studni", który przez wiele lat współtworzył "Stare dobre małżeństwo", "Jesienna trauma fest", czyli heavy metalowy koncert pod muszlą, czy koncert kameralnej orkiestry "Amadeus" Agnieszki Duczmal. Zróżnicowana oferta muzyczna sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dom Kultury w Rawiczu jest także związany z teatrem. Kameralna scena teatralna i sala widowiskowa służą jako miejsce spektakli i spotkań z artystami. Odbywają się tu przedstawienia Rawickiego Festiwalu Teatralnego i Rawickiego Teatru Komedii. Nie brakuje także gościnnych występów. Na rawickiej scenie odbyły się m.in. takie spektakle jak "Kolacja Pożegnalna", "Trzy siostry" czy "Sceny niemalże małżeńskie".

Dom Kultury w Rawiczu – bilety i harmonogram wydarzeń

Bilety na wydarzenia Event Arena Szczecin są dostępne w sprzedaży online. Pełny harmonogram wydarzeń wraz z opisem eventów znajdziesz na stronie internetowej eBilet.pl.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Dom Kultury w Rawiczu?
Dom Kultury w Rawiczu znajduje się przy ulicy Targowej 1. Obiekt dysponuje parkingiem. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej.
Jakie wydarzenia odbywają się w Domu Kultury w Rawiczu?
Dom Kultury w Rawiczu jest organizatorem koncertów, przedstawień teatralnych, spotkań autorskich oraz licznych warsztatów i zajęć dla dorosłych i młodzieży.
Kiedy został otworzony Dom Kultury w Rawiczu?
Dom Kultury w Rawiczu rozpoczął działalność 1 stycznia 1946 roku jako Dom Społeczny. Pod obecną nazwą funkcjonuje od 1975 roku.

Występowali

Fani lubią też

Zobacz też