Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Elbląg, Plac Jagiellończyka 1
Centrum Spotkań Europejskich ŚwiatowidOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Choć placówka Centrum Spotkań Europejskich Światowid nosi tę nazwę zaledwie od 2009 roku, obiekt rozpoczął swoją działalność już w latach 60. ubiegłego wieku, funkcjonując początkowo jako Elbląski Dom Kultury.

 

W Centrum Spotkań Europejskich Światowid organizowane są m.in. pikniki, imprezy plenerowe, festiwale, projekcje filmowe oraz targi. Co więcej, placówka oferuje wynajem sprzętu nagłośnieniowego, sal, zadaszeń i scen.

 

Jaką powierzchnię liczy Centrum Spotkań Europejskich Światowid? Spektakle i eventy odbywają się w pomieszczeniach o różnej wielkości, m.in. w salach kinowo-koncertowych, studyjnych, sportowo-wystawienniczych oraz teatralnych.

Centrum Spotkań Europejskich Światowid – wydarzenia 2022

Jednym z wydarzeń, niecierpliwie wyczekiwanym przez miłośników inscenizacji teatralnych, jest spektakl przedstawiający kultowe baśnie Andersena. Podczas występu widzowie zobaczą takie klasyczne bajki, jak m.in. „Brzydkie kaczątko”, „Mała syrenka” czy „Urocza Calineczka”. Bilety na wydarzenie dostępne są do kupienia na stronie internetowej eBilet.

 

Jakie jeszcze spektakle odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid? Bilety na iluzjonistyczne widowiska cieszą się ogromnym zainteresowaniem internautów. W nadchodzących miesiącach na scenie elbląskiej placówki wystąpi grupa artystów, która zaprezentuje magiczną historię, opartą na bajce „Alicja w Krainie Czarów”.

Centrum Spotkań Europejskich Światowid – wydarzenia dla dzieci

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się zajęcia tematyczne. W placówce organizowana jest m.in. ogólnoplastyczna sekcja dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Podczas lekcji uczestnicy poznają techniki plastyczne, tworząc m.in. foliowe witraże, kolaże, wyklejanki z plasteliny oraz rzeźby z masy solnej.

 

Jakie zajęcia dla młodych wokalistów organizuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”? Bilety na lekcje śpiewu rozchodzą się bardzo szybko. Celem warsztatów jest rozwój zainteresowań i talentów muzycznych najmłodszych. Podczas zajęć dzieci mają okazję do doskonalenia podstaw techniki wokalnej oraz kształcenia słuchu muzycznego.

 

W Centrum Spotkań Europejskich Światowid działa również sekcja tkactwa i rękodzieła artystycznego. Zajęcia dedykowane są dzieciom do lat 15. W ramach ćwiczeń uczestnicy mają okazję poznawać różnorodne techniki tkactwa, makramy, szycia i batiku.

Jakie zajęcia organizuje Centrum Spotkań Europejskich Światowid? Wydarzenia dla dorosłych i seniorów

Warsztaty, pomagające w doskonaleniu technik ceramiki, witrażu Tiffany’ego oraz fusingu, cieszą się sporym zainteresowaniem gości Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Wydarzeniami zachwycają się szczególnie seniorzy. Podczas zajęć uczestnicy rzeźbią w glinie oraz obrabiają szkło. Coraz bardziej popularne stają się także ćwiczenia z metody Tiffany’ego – nowatorskiej techniki, która pozwala na tworzenie małych form witrażowych, takich jak lampy, biżuteria i zawieszki na okno.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Centrum Spotkań Europejskich Światowid?
Obiekt położony jest w centrum Elbląga przy Placu Jagiellończyka 1. Na terenie placówki jest duży, przestronny parking. Co ważne, Centrum Spotkań Europejskich Światowid przystosowane jest do poruszania się osób niepełnosprawnych.
Jakie wydarzenia odbyły się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid?
Koncerty i występy iluzjonistyczne to niejedyne atrakcje organizowane przez Centrum Spotkań Europejskich. Spektakle teatralne, warsztaty, projekcie filmowe – bilety na eventy elbląskiej placówki dostępne są w sprzedaży online.
Kiedy zostało utworzone Centrum Spotkań Europejskich Światowid?
Rozpoczęcie budowy placówki miało miejsce już w 1955 roku. Obiekt funkcjonuje od 1962 roku, początkowo w formie Elbląskiego Domu Kultury.

Fani lubią też

Zobacz też