Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim

Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrków Trybunalski, Gabriela Narutowicza
Amfiteatr Miejski w Piotrkowie TrybunalskimOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim to jedno z najważniejszych obiektów kulturalnych na mapie miasta. Organizowane w Amfiteatrze Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim wydarzenia obejmują m.in. występy najbardziej znanych gwiazd polskiej sceny kabaretowej, koncerty oraz programy stand-uperów. 

Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim – historia MOK

Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim stanowi część Miejskiego Ośrodka Kultury, który powstał w 1979 roku. Początkowo instytucja ta miała swoją siedzibę w budynku Urzędu Miejskiego, współdzieląc przestrzeń z Wydziałem Kultury i Sztuki. W 1981 roku siedzibą MOK-u stała się kamienicę przy ulicy Farnej 8. W czerwcu 1999 roku Ośrodek został wzbogacony o Wojewódzki Dom Kultury. 

Cztery lata później główną siedzibą MOK stał się budynek przy al. 3 Maja 12. Wiosną 2009 roku budynek przy ul. Słowackiego 13, poddany gruntownemu remontowi, stał się miejscem akcji "Wyciągamy dzieci z bramy" – Ośrodek Edukacji Artystycznej. W skład Miejskiego Ośrodka Kultury wchodzi także Amfiteatr Miejski, który tętni życiem przede wszystkim latem.

Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim – wydarzenia

Organizowane przez Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim wydarzenia to zarówno koncerty, jak i wydarzenia kabaretowe czy stand-upowe. Miłośnicy polskiej sceny kabaretowej wyczekiwali z niecierpliwością na występ kabaretu Neo-Nówka, który napisał program pod tytułem "Tradycje Polskie". Spektakl, za który odpowiadają Roman Żurek, Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki, obfituje w obfity ładunek humoru i premierowe skecze, które nie są dostępne w telewizyjnych programach ani w Internecie.

Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim – koncerty

Organizowane w Amfiteatrze Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim koncerty wychodzą naprzeciw oczekiwaniom szerokiej grupy słuchaczy. Wśród wydarzeń, które miały tam miejsce, warto wymienić m.in. koncert Elektrycznych Gitary – rockowego zespołu o charakterystycznym brzmieniu, łączącym elementy rocka i alternatywy. Zespół stał się jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej lat 90. i 2000.

Elektryczne Gitary słynęły z tekstów pełnych ironii, społecznej krytyki i odniesień do polskiej rzeczywistości. Ich twórczość wpisała się w historię polskiego rocka, a utwory takie jak "Co ty tutaj robisz?", "Jestem z miasta" czy "Kiler" są nadal uważane za klasyki rodzimej sceny muzycznej. Zespół Elektryczne Gitary pozostaje aktywny na scenie muzycznej, a ich twórczość nadal cieszy się popularnością.

Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim – bilety

Chciałbyś uczestniczyć w wydarzeniach, mających miejsce w Amfiteatrze Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim? Bilety na nadchodzące eventy są oferowane zarówno przez Miejski Ośrodek Kultury, jak i portale sprzedażowe, takie jak eBilet.pl. Działający w Piotrkowie Trybunalskim MOK od kilkudziesięciu lat nieustannie dostosowuje swoją działalność do potrzeb mieszkańców miasta.

Miejsce to zachęca do udziału w amatorskim ruchu artystycznym, zapewniając jednocześnie możliwości rozwoju i eksponowania talentów oraz umiejętności uczestnikom organizowanych tam zajęć. Wspiera także szerzenie kultury oraz nieustannie dostarcza rozrywkę najwyższej jakości. Miejsce to jest otwarte zarówno dla najmłodszych przedszkolaków, jak i seniorów, od lat zapewniając warunki do kontaktu ze sztuką w jej różnych formach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim?
Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się w Parku Śródmiejskim Jana Pawła II przy ulicy Gabriela Narutowicza.
Jakie wydarzenia odbywają się w Amfiteatrze Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim?
Organizowane w Amfiteatrze Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim wydarzenia obejmują m.in. spektakle kabaretowe, występy stand-upowe oraz koncerty.
Kiedy został otworzony Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim?
Amfiteatr Miejski w Piotrkowie Trybunalskim należy do Miejskiego Ośrodka Kultury, który został założony w 1979 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też