Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Within Temptation

Within Temptation

Sprawdź wydarzenia
Within TemptationSzczegółyOpisWydarzeniaWithin Temptation - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Holandia
dyscyplina:
Zespół rockowy (rock gotycki) i metalowy (metal symfoniczny, gothic metal)
social media:

Opis

Within Temptation to jeden z najbardziej znanych holenderskich zespołów muzycznych. Grupa ta tworzy zróżnicowaną muzykę, którą zalicza się przede wszystkim do trzech podstawowych gatunków: metal symfoniczny, gothic metal oraz rock gotycki. Godne podkreślenia jest to, że zespół działa na holenderskiej scenie muzycznej od wielu długich lat, ponieważ powstał już w 1996 roku. Artyści nigdy nie wychodzą z formy, cały czas troszczą się o swoich fanów, a dodatkowo każdy projekt traktują profesjonalnie i z należytą rzetelnością. W aktualnym składzie Within Temptation znajdują się: Sharon den Adel (wokal), Robert Westerholt (gitara), Jeroen van Veen (gitara), Ruud Jolie (gitara), Mike Coolen (perkusja), Martijn Spierenburg (keyboard) oraz Steffan Helleblad (gitara). Byłymi członkami metalowo-rockowej grupy są z kolei Michiel Papenhove, Martijn Westerholt, Dennis Leeflang, Richard Willemse, Ivar de Graaf, Marius van Pyreen, Jelle Bakker, Ciro Palma i Stephen van Haestregt. 

Within Temptation - krótka historia

Holenderska grupa Within Temptation rozwija się na wielu płaszczyznach, tworząc m.in. albumy studyjne, koncertowe i EP-ki, a do tego współpracując z wieloma ciekawymi muzykami koncertowymi. Pierwszy krążek grupy pojawił się w 1997 roku i nosił nazwę "Enter". Już wtedy słuchacze w Holandii oraz całej Europie przewidywali, że zespół stanie się popularny. Tak też właśnie się stało. Artyści nawiązali współpracę m.in. z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak: BMG, Nuclear Blast, Armada Music, DSFA, GUN, Roadrunner, Vertigo czy też Force Music. W trakcie swojej muzycznej przygody grupa odwiedziła już wiele miast, wśród których znalazły się m.in.: Horsens, Derby, Berlin, Hamburg, Lipsk, Amsterdam, Paryż oraz Bruksela. Metalowo-rockowa kapela koncertowała też na terenie Polski (Gliwice), a w niedalekiej przyszłości pojawi się na terenie Łodzi. Już niedługo artyści oficjalnie zaprezentują również swój najnowszy album o nazwie "Bleed Out". 

Within Temptation - dotychczasowy dorobek muzyczny

Najwyższa pora zabrać się za krótką prezentację dotychczasowego dorobku muzycznego holenderskiej grupy Within Temptation. Zespół wydał do tej pory następujące albumy studyjne (wliczając w to ten najnowszy, który pojawi się na rynku pod koniec października 2023 roku):

  • "Enter",
  • "Mother Earth",
  • "The Silent Force",
  • "The Heart of Everything",
  • "The Unforgiving",
  • "Hydra",
  • "Resist",
  • "Bleed Out".

Poza wspomnianymi wyżej krążkami grupa wydała również sporo EP-ek: "The Dance", "The Howling", "Sinead, The Remixes", "Paradise (What About Us?)", "And We Run", "Shed My Skin" oraz "The Aftermath". Jeśli chodzi o najpopularniejsze numery zespołu Within Temptation wystarczy wspomnieć o tak cenionych kawałkach, jak: "Restless", "Our Farewell", "Ice Queen", "Running Up that Hill", "Stand My Ground", "Memories", "What Have You Done", "Angels", "Frozen", "All I Need", "Faster", "Utopia", "Whole World Is Watching", "Firelight" czy też "Don't Pray For Me". 

Within Temptation - powiązani artyści & współpraca

Wiele lat spędzonych na scenie muzycznej sprawiło, że grupa Within Temptation współpracowała już w wieloma popularnymi artystami. W tej grupie znaleźli się m.in.: Mina Caputo, Tarja Turunen, Chris Jones, Howard Jones, Dave Pirner, Soul Asylum, Xzibit, In Flames, Anders Friden, Jasper Steverlinck, Arid czy też Nicka Hellenberg. 

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Live Nation

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Within Temptation - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Within Temptation?

Miejscowości, w których Within Temptation wystąpi w najbliższym czasie: Łódź.

Kiedy powstała grupa Within Temptation?
Holenderska grupa Within Temptation powstała w 1996 roku.
Kto założył grupę?
Within Temptation została założona przez wokalistkę Sharon den Adel i gitarzystę Roberta Westerholt'a.
Jak nazywa się debiutancki album zespołu?
Debiutancka płyta zespołu Within Temptation to "Enter" ( 6 kwietnia 1997). Zaraz po jej wydaniu grupa wyruszyła w trasę koncertową po Europie, po czym zaczęli pracę nad nowym materiałem. Efektem była wydana rok później EP-ka zatytułowana "Dance".
Ile koncertów Within Temptation zagrał w Polsce?
Grupa zagrała blisko 15 koncertów. Pierwszy z nich odbył się 16 stycznia 2008 roku w Klubie Stodoła w Warszawie.
Jaki utwór jest najczęściej wykonywany podczas koncertów przez zespół?
Within Temptation najczęściej podczas koncertów gra utwór Mother Earth. Wykonał go już ponad 650 razy!

Fani lubią też

Zobacz też