Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivaldawid-podsiadlohans-zimmerbody-worlds-vitalagnieszka-chylinska

Volbeat

VolbeatOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Volbeat to zespół pochodzący z Danii grający muzykę, która łączy w sobie heavy metal i muzykę rockową. Grupa powstała w 2001 roku w Kopenhadze, założył ją wokalista i gitarzysta Michael Poulsen. Oprócz niego zespół Volbeat tworzą perkusista Jon Larsen, Rob Cagianno odpowiedzialny za gitarę i wokal oraz basista Kasper Boye-Larsen.

Debiutancka płyta Volbeat

Debiutancka płyta Volbeat The Strength / The Sound / The Songs na sklepowe półki trafiła w 2005 roku. Rok później grupę opuścił Franz Gottschalk. Na jego miejsce pojawił się Thomas Bredahl.

 

W 2007 roku wydano drugi krążek Rock the Rebel / Metal the Devil, a rok później kolejny, trzeci album studyjny formacji zatytułowany Guitar Gangsters & Cadillac Blood.

 

10 września 2010 roku ukazał się czwarty album studyjny zespołu pt. Beyond Hell / Above Heaven. Wydawnictwo zdobyło duże uznanie w Europie. Płyta została wyróżniona dwukrotną platyną w Danii oraz złotem w Szwecji

 

W 2011 zespół zostawił gitarzysta Thomas Bredahl. Podczas koncertów Volbeat jego miejsce zajął Hank Shermann, muzyk znany z występów w zespole Mercyful Fate. W 2013 roku do zespołu dołączył pochodzący ze Stanów gitarzysta  Rob Caggiano. Wspólnie z nim powstała piąta płyta Volbeat Outlaw Gentlemen & Shady Ladies. Wyróżniono ją w Danii platynową płytą, wydawnictwo znalazło się również na 1. miejscu lokalnej listy przebojów i dotarł na szczyt list przebojów w Norwegii, Austrii, Niemczech i Szwajcarii. 

Koncerty Volbeat 

Polska publiczność na pewno pamięta występ Volbeat na Przystanku Woodstock! Grupa rozgrzeje publiczność w Chorzowie przed koncertem Guns N' Roses. Koncerty Volbeat to duża dawka energii, które przyciągają fanów z całego świata.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też